KimNereli.net

Beyazıt Öztürk

Beyazıt Öztürk Kimdir?

Beyazıt Öztürk
Gerçek adı: Beyazıt Öztürk
Doğum Tarihi: 12/03/1969 (51 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.85
Kilo: 80
Burç: Balık
Meslek: Komedyen Oyuncu Radyo Yapımcısı Şarkıcı Sunucu
Mezuniyet: Eskişehir Anadolu Üniversitesi
Doğum yeri: Bolu

Beyazıt Öztürk

Beyazıt Öztürk yani Beyaz, sunucu kimliğinin yanı sıra sanatçı, komedi ustası, şovmen, şarkıcı, radyo ve televizyon yapımcısı’dır. Balık burcu’dur. Sıkça programında bekarlığı ile ilgili skeçler yapmaktadır. Uzun süredir Kanal D ekranlarında Beyaz Show programı ile birbirinden ünlü konukları ağırlamakta ve hem stüdyoda, hemde ekran başındaki izleyicilere keyifli dakikalar yaşatmaktadır.

1969 yılında Memur bir ailenin 2. çocuğu olarak hayata merhaba diyen Beyaz Bolu‘da doğmuş, aslen Artvin‘lidir. Baba tarafından Gürcü’dür. Annesinin ismi Nurten Öztürk, babası ise Ali Rıza Öztürk’tür. Boyu 1.85 cm, kilosu ise 80’dir.

Bursa Gemlik Lisesi’nin tamamlamıştır. Ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuştur. Bir dönem Lisanslı olarak basketbol oynamıştır.


Beyazıt Öztürk, İlk çalışma hayatına Genç Radyo ile adım atmış aynı zamanda o dönemlerde karikatür çizimleri ile uğraşmıştır. Ardından Radyo Klas, Number One Tv, Kanal 6, TRT 1, Kanal D, NTV, CNN Türk, Best FM, Radyo D gibi medya gruplarında görev almıştır. Bu kanallarda Aileler Yarışıyor, Biri Bana Anlatsın, Nası Yani isimli programları sunmuştur.

İlk kez 1997 yılında Nihavend Mucize isimli sinema filminde rol almış ardından Dansöz, Sır Çocukları, O Şimdi Mahkum ve Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? adlı sinema filmlerinde oynamıştır. Ayrıca Biz Size Aşık Olduk, Karım ve Annem, Kurtlar Vadisi Pusu ve Yalan Dünya dizilerinde rol almıştır.

Kalenin Dibinde Taş Ben Olaydım, Cevizin Yaprağı Dal Arasında ve Gemilerde Talim Var isimli şarkıları seslendirmiş ve Beyaz Türküler isimli bir albüm yapmıştır.

Beyazıt Öztürk sevgilisi var mı? ne zaman evlenecek?

Bekar olduğu için sürekli evlen artık sözleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Sıkça hayranları ve sevenleri tarafından evlenmiyormusun? sorusuna maruz kalan Beyaz henüz evlilik ile ilgili bir planının olmadığını dile getirmiştir. Ayrıca sevgilisi var mı? varsa kimdir? sorusuna ise sevgilisi vardır diye cevap verebiliriz. Zira ünlü şovmen 2018 yılında İspanya’da sevgilisi ile görüntülendiği yönünde magazin ve medya gündeminde yer almıştır. Ancak kim olduğu ile ilgili hiç bir açıklama yapılmamıştır. Beyaz, özel hayatını gizli ve magazin dünyasından uzak bir şekilde sürdürmeyi tercih etmektedir.

Son olarak uzun süredir TV8 ekranlarında büyük beğeni ile izlenen O Ses Türkiye yarışmasında bu yıl jüri üyesi olarak yer alacağı açıklanmıştır.


YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Beyazıt Öztürk
Gerçek adı: Beyazıt Öztürk
Doğum Tarihi: 12/03/1969 (51 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.85
Kilo: 80
Burç: Balık
Meslek: Komedyen Oyuncu Radyo Yapımcısı Şarkıcı Sunucu
Mezuniyet: Eskişehir Anadolu Üniversitesi
Doğum yeri: Bolu
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

488.481 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

466.706 kez okundu

3.

Beren Saat

421.036 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

384.546 kez okundu

5.

Tarık Akan

309.214 kez okundu

6.

Tarkan

256.853 kez okundu

7.

Volkan Demirel

238.760 kez okundu

8.

Emre Mor

214.058 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

212.804 kez okundu

10.

Ersay Üner

210.372 kez okundu