Beyazıt Öztürk

0

Beyazıt Öztürk yani Beyaz, sunucu kimliğinin yanı sıra sanatçı, komedi ustası, şovmen, şarkıcı, radyo ve televizyon yapımcısı’dır. Balık burcu’dur. Sıkça programında bekarlığı ile ilgili skeçler yapmaktadır. Uzun süredir Kanal D ekranlarında Beyaz Show programı ile birbirinden ünlü konukları ağırlamakta ve hem stüdyoda, hemde ekran başındaki izleyicilere keyifli dakikalar yaşatmaktadır.

1969 yılında Memur bir ailenin 2. çocuğu olarak hayata merhaba diyen Beyaz Bolu’da doğmuş, aslen Artvin’lidir. Baba tarafından Gürcü’dür. Annesinin ismi Nurten Öztürk, babası ise Ali Rıza Öztürk’tür. Boyu 1.85 cm, kilosu ise 80’dir.

Bursa Gemlik Lisesi’nin tamamlamıştır. Ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuştur. Bir dönem Lisanslı olarak basketbol oynamıştır.


Beyazıt Öztürk, İlk çalışma hayatına Genç Radyo ile adım atmış aynı zamanda o dönemlerde karikatür çizimleri ile uğraşmıştır. Ardından Radyo Klas, Number One Tv, Kanal 6, TRT 1, Kanal D, NTV, CNN Türk, Best FM, Radyo D gibi medya gruplarında görev almıştır. Bu kanallarda Aileler Yarışıyor, Biri Bana Anlatsın, Nası Yani isimli programları sunmuştur.

İlk kez 1997 yılında Nihavend Mucize isimli sinema filminde rol almış ardından Dansöz, Sır Çocukları, O Şimdi Mahkum ve Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? adlı sinema filmlerinde oynamıştır. Ayrıca Biz Size Aşık Olduk, Karım ve Annem, Kurtlar Vadisi Pusu ve Yalan Dünya dizilerinde rol almıştır.

Kalenin Dibinde Taş Ben Olaydım, Cevizin Yaprağı Dal Arasında ve Gemilerde Talim Var isimli şarkıları seslendirmiş ve Beyaz Türküler isimli bir albüm yapmıştır.

Beyazıt Öztürk sevgilisi var mı? ne zaman evlenecek?

Bekar olduğu için sürekli evlen artık sözleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Sıkça hayranları ve sevenleri tarafından evlenmiyormusun? sorusuna maruz kalan Beyaz henüz evlilik ile ilgili bir planının olmadığını dile getirmiştir. Ayrıca sevgilisi var mı? varsa kimdir? sorusuna ise sevgilisi vardır diye cevap verebiliriz. Zira ünlü şovmen 2018 yılında İspanya’da sevgilisi ile görüntülendiği yönünde magazin ve medya gündeminde yer almıştır. Ancak kim olduğu ile ilgili hiç bir açıklama yapılmamıştır. Beyaz, özel hayatını gizli ve magazin dünyasından uzak bir şekilde sürdürmeyi tercih etmektedir.

Son olarak uzun süredir TV8 ekranlarında büyük beğeni ile izlenen O Ses Türkiye yarışmasında bu yıl jüri üyesi olarak yer alacağı açıklanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz