Murat Boz

7

Murat Boz hakkında merak edilenler. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler, albümleri, müzik kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılının Mart ayında dünyaya gelen yakışıklı isim, oyuncu, şarkıcı ve aynı zamanda söz yazarı’dır. Zonguldak Karadeniz Ereğli’de dünyaya gelmiş İlk ve orta öğrenimini’de bu ilimizde tamamlamıştır.

Annesi Ayşe Nedret Hanım, babası ise Cafer Boz’dur. İki kardeştir, Ali isminde bir abisi vardır. Baba tarafından aslen Trabzon Tonya’lıdır.

Annesi Murat Boz’u müziğe adım atması için yönlendirmiş ve Güzel Sanatlar Lisesi’ne kayıt olmuştur. Hemen akabinde sınavlar ile İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde 4 sene yatılı olarak okumuştur. Bu arada keman ve piyano eğitimi almıştır. 1998 yılında Milliyet Gazetesi Liseler Arası Müzik ve Halk Oyunları yarışmasına katılmış ve kazanmıştır.

Ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Caz Vokal bölümüne katılan sanatçı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Piyano, keman, davul ve ney çalmaktadır.

Haydi İnşallah sinema filmi ile hayranları ile farklı bir platformda buluşturmuş ve Kardeşim Benim ile Kardeşim Benim 2 sinema filmlerindede rol alarak oyunculuk serüvenine adım atmıştır.

Murat Boz’un çıkarmış olduğu albümler Vazgeçemem, Aşkların Büyük Benden, Dance Mix, Hayat Sana Güzel, Şans, Uçurum, Maximum, Aşkı Bulamam Ben. Murat Boz 2 sezondur O Ses Türkiye yarışması jürileri arasında yer almaktadır.

2016 yılında güzel oyuncu Aslı Enver ile birlikteliği başlamış, ancak mutlu birlikteliği son bulmuştur.

7 Yorumlar

  1. Aslen Trabzon Tonya mı adam kendi bile dedi
    İnanmıyorsanız YouTube da diyor Oses Türkiye yarışmasında ben Trabzon Tonyalıyım diye

  2. doğum yeri zonguldak babası trabzon tonyalı o yüzden düzeltin tonyalı diyin zaten ben zonguldaklı değil de karadeniz ereğli demesine uyuzum böyleliklede kurtulmuş olduk zonguldak olarak mutluyuz

  3. Slm, murat abi siz çok yakışıklısı benim bir arkadaşım var sizi çok seviyor sizi ne zaman görse çıldırıyor. sizi çok seviyoruz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz