Seda Sayan

Seda Sayan 2018 yılında Tv8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye programında jüri olarak yer alacaktır. Hakkında ise aslen nereli? müzik hayatı, evlilikleri, boyu, kilosu, eğitimi, doğum yeri ve daha bir çok soru merak konusudur.

30 Aralık 1961 tarihinde İstanbul Eyüp’te dünyaya gelen Seda Sayan’ın gerçek ismi Aysel Gürsaçer’dir. Seda Sayan ilk şarkıcılık deneyimini düğün salonlarında gerçekleştirmiştir.

Özellikle 90’lı yıllarda Ah geceler, Bebeğim, Ben Sana Demedim mi, Sensizliğe Yanarım ve Var mısın parçaları ile müzik severler tarafından büyük beğeni toplamıştır.

Seda Sayan aslen nereli?

Ünlü sanatçı, oyuncu ve sunucu Sayan, baba tarafından aslen Tokat Pazar İlçesi Dereköy’dendir.

1980’li senelerde Bebeğim, Ah Geceler, Sensizliğe Yanarım, Varmısın ve Ben Sana Demedim mi? gibi şarkılar ile müzik dünyasına giriş yapmıştır. Daha sonra televizyon dünyasında uzun soluluklu olarak sabah kuşağı kadın programı sunuculuklarını üstlenmiştir. Ayrıca bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

Bugüne kadar 6 evlilik gerçekleştiren Seda Sayan ilk evliliğini 1987 yılında Rıdvan Kılıç ile gerçekleştirmiş ardından Sinan Engin ile 1990 ve 1995 yılları arasında, 1998 ve 1999 arası Soner Yapcacık, 2000 ve 2001 Tuncak Kıratlı, 2004 ve 2005 Gökhan Şükür 2008 ve 2010 yılları arasında ise Onur Şan.

Seda Sayan’ın Oğulcan Engin isminde 1990 doğumlu bir oğlu vardır. Oğulcan Engin 1990 yılında evlendiği eşi Sinan Engin’dendir.

2017 yılında Uğur Arslan ile birlikte Show Tv ekranlarında Evleneceksen Gel isimli programı sunmuştur.


Geçmişten günümüze çıkarmış olduğu albümleri;

Anılarım, Seda Sayan’la Başbaşa, Seviyor musun? 80’li Yıllar (Nejat Alp ile), Ya Benim Olursun, Git Demesi Kolay, İşte, Yeter ki İste, Vız Gelir Her Şey, Ah Geceler, Sensizliğe Yanarım, Ben Sana Demedim mi? Var Mısın?, Bebeğim, Sıkı Sıkı, Gecelerce Ağlarsın Unutma, Aşkla, 2012 ve Hatıran Yeter.

Oynadığı dizi ve sinema filmleri;

Yorgun, Saide, Kanlı Su, Üç İstanbul, Geceler, Sırtımdan Vuruldum, Evimiz Olacak mı? Reyting Hamdi, Hastayım Doktor, Hababam Sınıfı 3.5, Fedai, Akasya Durağı ve İkizler Firarda.

Sunduğu bazı programlar,

Seda Osman Show, Yılbaşı Özel, Yetiş Bacım, Mahalleler Yarışıyor, Sabah Sabah Seda Sayan, Seda Sayan ile Şans Kapısı, Sabahların Sultanı, Susma, Yalnız Değilsin, Sabahın Sedası, Sultan-ı Beyaz, Seda Sultan, Kaynana Gelin Seda’ya Gelin, Evleneceksen Gel.

Uzun yıllar önce seslendirdiği Ah Geceler isimli şarkıya video klip çekmiş ve 7 Eylül 2018 tarihinde yayınlanmıştır.

2022 yılının Nisan ayında müzisyen ve solist kimliği ile tanınan Çağlar Ökten ile evlenmiştir. Nikah şahitliğini Safiye Soyman ve Esra Özmen üstlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz