KimNereli.net

Ender Gündüzlü

Ender Gündüzlü Kimdir?

Ender Gündüzlü
Gerçek adı: Ender Gündüzlü
Doğum Tarihi: 1980 (40 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Gözde Gündüzlü ile)
Meslek: Besteci Oyuncu Şarkıcı
Mezuniyet: Ege Üniversitesi
Doğum yeri: İzmir

Ender Gündüzlü Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Ender Gündüzlü müzik dünyasının başarılı isimlerindendir. Hakkında ise hayranları tarafından aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılında İzmir’de dünyaya gelen başarılı isim, besteci ve söz yazarı olarak müzik dünyasında başarılı kariyerini sürdürmektedir. Geçmişten günümüze ünlü sanatçıların seslendirmiş olduğu bir çok şarkının sözleri ve müzikleri Gündüzlü’ye aittir.

Ender Gündüzlü müzik ve oyunculuk kariyeri;

İzmir Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bölümü’nden mezun olan Ender Gündüzlü, ilk profesyonel çalışmasını 2004 senesinde gerçekleştirmiştir. Yılın en iyi şarkı ödülü’nü Yalancı Şahidim ve Sürgün isimli eserleri ile almıştır. Bu büyük başarının ardından, Yana Yakıla ve Bana Sen Lazımsın gibi şarkılar uzun süre müzik listelerinin en başında yer almıştır.

Müzik kariyerine sağlam adımlarla devam eden ünlü isim, ilk dönemlerde Hande Yener, Murat Boz ve Rafet El Roman gibi isimlerle birlikte çalışmıştır.

Son dönemde özellikle televizyon ekranlarında rating rekorları kıran dizilerin müziklerini hazırlamış, bazılarını ise seslendirmiştir. Sen Anlat Karadeniz isimli dizi müziklerini hazırlamış, Metin Arıgül ile beraber seslendirmiştir. Daha sonra Kayıtdışı ve Aşk Kaç Beden Giyer adlı diziler içinde müzikler hazırlamış, ayrıca Aşk Kaç Beden Giyer dizisinde rol almıştır. Hercai, Yemin, Elimi Bırakma ve Aşk Ağlatır yine müzik çalışmalarını yaptığı bazı dizilerdir.

Evli mi? eşi kim?

Güzel oyuncu Gözde Gündüzlü ile evlidir. Eşi Gözde Gündüzlü, Arka Sokaklar, Çocuklar Duymasın, Sev, Güllerin Savaşı, Aşkın Bedeli, Alija, Gülperi ve Yemin isimli dizilerde rol almıştır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ender Gündüzlü
Gerçek adı: Ender Gündüzlü
Doğum Tarihi: 1980 (40 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Gözde Gündüzlü ile)
Meslek: Besteci Oyuncu Şarkıcı
Mezuniyet: Ege Üniversitesi
Doğum yeri: İzmir
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

494.613 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

483.983 kez okundu

3.

Beren Saat

423.139 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

393.743 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.314 kez okundu

6.

Tarkan

258.477 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.777 kez okundu

8.

Emre Mor

215.073 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

214.037 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.368 kez okundu