Deniz Baysal

Deniz Baysal Kimdir? Nereli?

Rol aldığı diziler ile adından söz ettirmeyi başaran güzel isim hakkında hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler merak ediliyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılının Nisan ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Deniz Baysal aslen İzmir Karşıyaka doğumludur. Aslen İzmir’lidir ancak İzmirlisiniz. İzmir mi İstanbul mu? sorusuna maalesef İstanbul cevabını vermiştir. Babası Mimar Hüsnü Baysal’dır. Anne ve babası o 5 yaşında iken ayrılmışlardır. Ailenin tek çocuğu olduğunu ama 3 kardeş olduklarını belirtmiştir. İki ablası vardır. Biri annesinin ilk eşinden, diğeri ise babasının il eşindendir.

İlkokul ve Ortaokul tahsilini Karşıyaka İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır. Ardından Lise eğitimini ise Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi’nde bitirmiştir. Lise eğitiminin ardından Celal Bayar Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nde eğitim hayatını sürdürmüştür.

Doğup büyüdüğü İzmir’de, Karşıyaka Belediye Tiyatrosu bünyesinde oyunculuk eğitim almıştır. Eğitimin ardından oyunculuk dünyasına giriş yapmış ve ilk sinema deneyimini ünlü sanatçı Mahsun Kırmızıgül‘ün senaryosunu üstlendiği Babalar ve Evlatlar isimli sinema filmi ile gerçekleştirmiştir.

Deniz Baysal Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.71 cm, kilosu 55, burcu ise koç’tur. 2021 yılı itibariyle 30 yaşındadır.

Deniz Baysal Evli Mi? Eşi Kim?

2018 yılının Kasım ayında ünlü sanatçı Barış Yurtçu ile nişanlanmış, 6 Eylül 2019 tarihinde ise evlenmiştir. Bilindiği üzere Barış Yurtçu müzik severlerin büyük beğeni ile takip ettiği Kolpa adlı Grubun solisti’dir.

Kahraman Özden Talent Management bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Deniz Baysal ‘ın günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 4,3milyon civarındadır. 2021 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Teşkital isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi de Zehra karakterini canlandırmıştır.

Deniz Baysal Oynadığı Sinema Ve Diziler:

Derin Sular (2011)
Babalar ve Evlatlar (Sinema filmi) (2012)
Aşk Ekmek Hayaller (2013)
Kaçak Gelinler (Kainat) (2014)
Beyaz Yalan (Alara – Melek) (2015)
Sevda Kuşun Kanadında (Tümay) (2016)
Sol Şerit (Sinema filmi) (2016)
Rüzgarın Kalbi (Zeynep) (2016)
Fazilet Hanım ve Kızları (Hazan Çamkıran) (2017)
Söz (Derya) (2018)
7. Koğuştaki Mucize (Sinema filmi) (2019)
Hizmetçiler (Ela Sönmez) (2020)
Teşkilat (Zehra) – (2021)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz