Deniz Baysal

Deniz Baysal rol aldığı diziler ile adından söz ettirmeyi başaran güzel oyuncular arasında yer almaktadır. Hayranları tarafından genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılının Nisan ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Deniz Baysal aslen İzmir Karşıyaka doğumludur. Babası Mimar Hüsnü Baysal’dır.

Boyu 1.71 cm, kilosu 55, burcu ise koç’tur. İlkokul ve Ortaokul tahsilini Karşıyaka İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır. Ardından Lise eğitimini ise Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi’nde bitirmiştir. Lise eğitiminin ardından Celal Bayar Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nde eğitim hayatını sürdürmüştür.

Deniz Baysal oyunculuk kariyeri;

Doğup büyüdüğü İzmir’de, Karşıyaka Belediye Tiyatrosu bünyesinde oyunculuk eğitim almıştır. Eğitimin ardından oyunculuk dünyasına giriş yapmış ve ilk sinema deneyimini ünlü sanatçı Mahsun Kırmızıgül‘ün senaryosunu üstlendiği Babalar ve Evlatlar isimli sinema filmi ile gerçekleştirmiştir.

Evli mi? eşi kim? ne zaman evlendi?

2018 yılının Kasım ayında ünlü sanatçı Barış Yurtçu ile nişanlanmış, 6 Eylül 2019 tarihinde ise evlenmiştir. Bilindiği üzere Barış Yurtçu müzik severlerin büyük beğeni ile takip ettiği Kolpa adlı Grubun solisti’dir.

Oynadığı sinema ve diziler;

2011 – Derin Sular
2012 – Babalar ve Evlatlar (Sinema filmi)
2013 – Aşk Ekmek Hayaller
2014 – Kaçak Gelinler (Kainat)
2015 – Beyaz Yalan (Alara – Melek)
2016 – Sevda Kuşun Kanadında (Tümay)
2016 – Sol Şerit (Sinema filmi)
2016 – Rüzgarın Kalbi (Zeynep)
2017 – Fazilet Hanım ve Kızları (Hazan Çamkıran)
2018 – Söz (Derya)
2019 – 7. Koğuştaki Mucize (Sinema filmi)
2020 – Hizmetçiler (Ela Sönmez)

Kahraman Özden Talent Management bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Güzel oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 3,9milyon civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz