Ayşen Şahin

0

Ayşen Şahin gündeme ilişkin yorumlarının yanı sıra Mbsays İletişim Ajans kurucu ortağı’dır. Halk Tv ekranlarında yaptığı yorumlar ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ayşen Şahin Kimdir?

Ayşen Şahin iş insanı, girişimci, yazar. 1997 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesi (BAL) ‘den mezun olmuştur. Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Twitter hesabında kısa açıklamasında şu bilgiler mevcuttur. “BAL’97 – İÜ SBF’01 Evrensel-Bavul-Rağmen-İstasyon SGK giriş ‘97 Bağ-Kur giriş 2011”

Mbsays İletişim Ajansı kurucu ortağı olan Ayşen Şahin ikiz annesidir. Nisan ve Güney isimlerinde iki evladı vardır.

Ekşi Öyküler, 90’lar Kitabı, Mutsuz Aşk Vardır gibi kolektif kitaplarda öyküleri yayınlanmıştır. İlk sayılarından bu yana Bavul Dergi, İstasyon Dergi ve Rağmen Kitap Dizisinde, 2015 yılından itibaren ise Evrensel Gazetesi’nde ve dayanışma gerektiren farklı mecralarda yazmaya devam etmiştir.

Ayşen Şahin Nereli?

Ayşen Şahin aslen doğma büyüme İzmir’lidir.

Ayşen Şahin Kaç Yaşında?

Ayşen Şahin 43 yaşındadır. Doğum tarihi 1 Nisan 1981, burcu ise koç.
Kitapları:

2016 yılında yayımlanan ilk kitabı “Lakin iyi Yaşadık” adlı kitabı ile Balev Beyaz Yorum Ödülü’ne layık görülmüştür.

Lakin İyi Yaşadık Kitap Açıklaması

Tarih, ekseri doksanlar. Memleket tarihinin yine gürültülü, nümayişli bir dönemi.

Ayşen Aksakal, edebiyatta ihmal edilmiş o kuşağın içinden konuşuyor. Az ile yetinen, büyük acılara anıdır deyip yaşamaya devam edebilen, hatta bazılarına gülüp geçebilen, yaşamaktan keyif almak için beklentiyi hep düşük tutan bir nesil.

Neredeyse “ara kuşak” olarak bile anılmayan bir dönemi, dayanışma parantezinde dürüstçe anlatan bu öyküler tarihe bir not düşüyor. Hüzünlü ama mağrur bir not. Ayşen Aksakal ilk kitabı Lakin İyi Yaşadık ile bir selam yolluyor. Sahibi de, muhatabı da pek çok bu selamın.

“Bize yaşanmışlıkların hakkını teslim etmek ve doğrulup yeniden yürümek düşer. Sevdiklerimiz öldüyse bize yeniden sevebilmek düşer. Artık hayalleri birileri gerçek edemiyorsa, halılar uçmuyorsa; cambaz olmak da, dereden ıslak kum çekmek de bana düşer. Hayaller bizzat beni bekler.Hayatmış bunun adı.”

İkinci kitabı ise “Olay Şöyle Oldu” 2019 yılında okur severler ile buluşmuştur. Momtalks’un ilk yılından itibaren moderatörlüğünü yapan Ayşen Şahin, günümüz itibariyle siyasal iletişim ve pazarlama iletişimi üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Resmi twitter hesabı kullanıcı ismi @temcikterelelli , instagram hesabı kullanıcı ismi ise @aysensahinaysen ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz