Gözde Gündüzlü

0

Gözde Gündüzlü hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılında İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini tamamlamış ardından Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Üniversite mezuniyetinin ardından oyunculuk yaptığı süreçte İstanbul’a yerleşmiştir. Boyu 1.66 cm, kilosu 50, burcu ise maalesef henüz bilinememektedir.

Güzel isim ayrıca Akademi 35 Buçuk Sanat Evinde eğitim almıştır. Oyuncu kimliğinin yanı sıra sunucu olarak ta bir çok başarılı projenin içerisinde yer alan Gözde Gündüzlü, TV Program sunuculuğu ile başladığı kariyerinde TGRT Haber bünyesinde sunuculuk yapmış daha sonra bir çok dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini ise ülkemizin en sevilen uzun soluklu dizilerinden olan Çocuklar Duymasın isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra bir çok dizinin oyuncu kadrosunda yer almış ve başarılı performansların altına imzasını atmıştır.

Evli’dir, eşi ise ünlü müzisyen ve oyuncu Ender Gündüzlü‘dür.

Gözde Gündüzlü oynadığı diziler;

2002 – Çocuklar Duymasın
2006 – Arka Sokaklar
2013 – Sev
2014 – Güllerin Savaşı
2015 – Aşkın Bedeli
2017 – Alija (Hayriye)
2018 – Gülperi (Cemre)
2019 – Yemin (Oya)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz