Yıldız Çağrı Atiksoy

Yıldız Çağrı Atiksoy Kuruluş Osman adlı dizi de canlandırdığı Malhun Hatun karakteri ile gönülleri fethetmiştir. Daha önce de rol aldığı bir çok başarılı proje ile adından söz ettiren güzel oyuncu hakkında hayranları bir çok sorunun cevabını merak ediyor. İşte başarılı oyuncu hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir?

Yıldız Çağrı Atiksoy tiyatro kökenli bir oyuncudur. 2 sene İzmir Ege Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi almıştır. Ardından eğitimine, oyunculuk eğitimi için Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde devam etmiştir.

Verdiği bir röportaj’da babasının kendisine 30 yaşından önce evlenme yasağı koyduğunu belirtmiştir. Sebebinin ise, hem hayatı öğrenip, doyasıya yaşayabilmes, hem de doğu kararlar verebilmesi için diye açıklamıştır. Bir gün evlenmesi durumunda evleneceği kişiye çok inanmış olması gerektiğini sözlerine eklemiştir.

Spor hayatında olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Ancak genetik olarak ta şanslı olduğunu belirten güzel oyuncu, sporu, ruhunu dinlendirmek ve arındırmak için yaptığını belirtmiştir. Ayrıca yoga yaptığını ve kendini keşfetmesindeki en büyük araçlarından biri olduğunu aktarmıştır.
yildiz cagri atiksoy5

Yıldız Çağrı Atiksoy Nereli?

Yıldız Çağrı Atiksoy aslen doğma büyüme İzmir’lidir. Doğum yeri İzmir, doğum tarihi ise 1 Nisan 1986.

Yıldız Çağrı Atiksoy Kaç Yaşında? Boyu

Yıldız Çağrı Atiksoy 36 yaşında ve 1.76 boyundadır. Burcu koç, kilosu 62, göz ve saç rengi ise kahverengi’dir.

Güzel oyuncu resmi instagram hesabını @yildiz_c_atiksoy kullanıcı ismi ile kullanmakta. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 1.2milyon civarındadır.

Yıldız Çağrı Atiksoy Hakkında Bilinmeyen 10 Gerçek!

Yıldız Çağrı Atiksoy 2019 yılında Beyaz Show programına katılmıştır. Programda kendisi hakkında kısa kısa şu bilgiler aktarılmıştır.

1 – 1.5 yaşındayken üzerine mama dökülmüş ve çene altından tüm vücudu yanmış, yaşaması mucize olmuş. Kendisine mucize bebek denmiştir.

2 – 4 yaşındayken anneler gününde bir fırının içine elini sokmuş ve elleri yanmış.

3 – 5 yaşındayken bir gösteri izlerken kaybolmuş, başka bir spor salonunda başka bir gösteri izlerken bulunmuş.

4 – 6 yaşındayken kafasındaki kancalı tokayı çıkarıp gözüne sokmuş, zorlukla çıkarılmıştır.

5 – 4. katın balkonundan sarkmış annesi demirlerin üzerinden almış.

6 – Okulda sürekli ayakta durup çok konuşan bir öğrenciymiş. Diğer öğrencilerin velileri bu nedenle okula şikayette bulunmuşlar.

7 – İstanbul’a okumak istediği için gelmek istemiş, eğer izin vermezlerse evlenip giderim baskısında bulunmuş.

8 – Kendisine iltifat edildiğinde utandığını belirtmiştir.

9 – Beyaz olan genellikle hiç bir şeyi sevmediği belirtiliyor. Beyaz et yemez, yumurtanın beyazını asla yemez ve yine beyaz olan tatlıları da yemiyor.

10 – Tüm sevdiği arkadaş, akraba ve yakın çevresini toplayıp hep birlikte tek bir apartmanda yaşama hayali bulunuyor.

Oyunculuk Kariyeri, Oynadığı Sinema ve Diziler:

Ekran severler tarafından özellikle rol aldığı Öyle Bir Geçer Zaman ki isimli dizide canlandırdığı Berrin Akarsu karakteri ile tanınmıştır. Daha sonra, Yedi Güzel Adam isimli dizide Zehra, Kurtlar Vadisi Pusu’da Tilki Andrei’nin kardeşi Alexandra karakterini üstlenmiştir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Büyük Buluşma isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

Büyük Buluşma
Gazi
Miras
Yağmurdan Sonra (Işık – Derya)
Bahar Dalları
Kayıp Prenses (Defne)
Öyle Bir Geçer Zaman ki (Berrin)
Görüş Günü Kadınları
Yedi Güzel Adam (Zehra)
Savaşçı
Ateşe Koşanlar
Şampiyon (Suna)
Kuruluş Osman (Malhun Hatun)
Baba Nerdesin Kayboldum
Evli ve Öfkeli

Yıldız Çağrı Atiksoy Evlimi? Sevgilisi Kim?

Yıldız Çağrı Atiksoy henüz evli değil, bekardır. Ancak 2022 yılında evleneceği açıklanmıştır. 2022 yılının şubat ayında yakışıklı oyuncu Berk Oktay ile nişanlanmıştır. Mutlu çiftin Maldivler’de tatil yapıp, 10 Eylül 2022 tarihinde İstanbul, Polonezköy’de evlenecekleri açıklanmıştır. 2 senedir mutluluğu süren çiftin nişanı ise, güzel oyuncunun ailesi, İzmir Atiksoy Ailesi’nin evinde gerçekleşmiştir.

Berk Oktay ile çekilmiş olan bir resmine şu notu düşerek Berk Oktay’ı ne kadar sevdiğini dile getirmiştir. “Özünü sevdiğim… Seninle geçirdiğim her güne hamdolsun”
yildiz cagri atiksoy4


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz