Diletta Leotta

0

Diletta Leotta hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? sevgilisi kim? kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen güzel isim İtalya doğumludur. Burcu aslan, boyu 1.75 cm, kilosu ise 57’dir. Mirko Leotta isminde bir kardeşi vardır. Anne ve babasının isimleri ise Ofelia Castorina ve Rori Leotta.

Hukuk eğitimi alan Leotta Roma’da Luiss Üniversitesi’nden 2015 senesinde mezun olmuştur. Günümüzde televizyon sunucusu, spor yorumcusu ve sosyal medya fenomeni kimlikleri ile tanınmaktadır. Daha önce Kia Motors İtalia, Youth Milano, ODS ve Helbiz gibi bir çok ünlü markanın tanıtımlarında reklam çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Diletta Leotta özel hayatı, sevgilisi;

2016 yılının Eylül ayında özel fotoğrafları çalınan güzel ismin internete resimleri sızdırılmış ve uzun süre bu sorun ile mücadele etmiştir. Diletta Leotta evli değildir ancak, 2019 yılından bu yana İtalyan boksör Daniele Scardina ile birlikteliği sürmektedir. 2016 yılında ise iş adamı Matteo Mammì ile bir süre birliktelik yaşamıştır. 2021 yılında ise Türk televizyon dünyasının yakışıklı oyuncularından Can Yaman ile aşk yaşadığı dedikoduları ile gündeme gelmiştir. Daha önce de futbol dünyasının yıldız isimlerinden Zlatan İbrahimoviç ismi aşk dedikodularına karışmıştır.

Nisan’dan Ağustos 2018’e kadar Radio 105 Network programı 105 Take Away için Aída Yéspica ile birlikte ev sahipliği yaptı.
Miss Italia’nın 2018 baskısına Francesco Facchinetti ile birlikte ev sahipliği yaptı. La7’de yayınlandı ve Carlotta Maggiorana tarafından kazanıldı.
2018-2019 sezonu öncesinde Gianluca Di Marzio ve Luca Marchegiani ile Sky Sport (İtalya) ‘da Serie B maçlarını sunuyordu.
Diletta Leotta, 2020’de Sanremo Müzik Festivali’nin 70. yıllık edisyonunun sunucuları arasında yer aldı.

Filmler: 7 Hours to Win Your Heart
Kitaplar: Scegli di sorridere

2018-2019 sezonunda DAZN için Serie A yayınlarını sunmaya başlamıştır.

Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 7,3milyon civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz