KimNereli.net

Can Yaman

Can Yaman Kimdir?

Can Yaman
Gerçek adı: Can Yaman
Doğum Tarihi: 08/11/1989 (30 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.83
Kilo: 77
Burç: Akrep
Meslek: Avukat Basketbolcu Oyuncu
Mezuniyet: Yeditepe Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul Suadiye

Can Yaman Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

2018 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Erkenci Kuş Dizisinde Can Yaman büyük bir ilgi uyandırmıştır. Özel hayatı en fazla merak edilen oyuncular arasında yer alan Can Yaman’ın kim olduğundan sevgilisine, burcundan, boyuna, doğum yerinden aslen nereli olduğuna kadar bir çok soru merak konusudur.

1989 yılında İstanbul‘da doğan Can Yaman, 2018 yılı itibariyle 29 yaşında, Akrep burcudur.

Can Yaman Ailesi, aslen nereli?

Ailenin tek çocuğudur. Babası Güven Yaman’dır. Henüz 5 yaşında iken anne ve babası ayrılan Can Yaman’ın Büyükbabası, Yugoslavya Üsküp Priştina, Büyükannesi ise Makedonya asıllıdır. Aslen Yugoslavya göçmenidir.

Eğitim ve mezuniyet bilgileri;

İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Bilfen Koleji’nde tamamlamış, Lise son sınıfta öğrenci değişimi programı ile Amerika Ohio’da okumuştur. Lise eğitiminin ardından Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini burslu olarak 2012 yılında tamamlamıştır. Yine üniversite döneminde iken değişim programı ile Washington’a gitmiş ve hukuk dersleri almıştır.

Fakülteden sonra 1 sene mecburi staj yapmış, stajın ardından pricewaterhouse Coopers isimli dünyaca ünlü kurumsal bir firmada altı ay avukat olarak görev yapmıştır.

Çevresi tarafından fiziği, yakışıklılığı ve boyu nedeni ile oyuncu ol, artist ol gibi söylemleri sonucu oyunculuk ile tanışan Can Yaman, Cüneyt Sayıl’dan oyunculuk eğitimi almıştır. Can Yaman’ın boyu 1.83 cm’dir.


Oyuncu ve avukat kimliğinin yanı sıra Lisanslı basketbolcu olan Can Yaman, Batminton, Rafting, Masa Tenisi, Piyana, Bateri, Gitar ve futbol ile ilgilenmektedir. Bildiği diller ise, Lazca, Türkçe, Almanca, İngilizce ve İtalyanca’dır. Oyunculuk kariyerinde faydası olacağını düşündüğü için ayrıca dans eğitimleri almıştır.

Oyunculuk kariyeri;

İlk oyunculuk deneyimini Gönül İşleri isimli dizide canlandırdığı Bedir karakteri ile gerçekleştiren yakışıklı oyuncu daha sonra Hangimiz Sevmedik, İnadına Aşk, Dolunay ve Erkenci Kuş gibi dizilerde rol almıştır.

Özellikle Erkenci Kuş dizisinden sonra inanılmaz teklifler almaktadır. En son 6 dizi projesinden aynı zamanda oyunculuk teklifi almıştır. Ancak Can Yaman tekliflerin güzel olduğunu ama gönlünün iyi bir sinema filminde rol almaktan yana olduğunu belirtmiştir.

Sevgilisi kim sorusunun cevabı ise 2017 yılında beraber olduğu güzel oyuncu Bestemsu Özdemir‘dir. Ancak bu birliktelik son bulmuştur. Günümüzde sevgilisi varmı sorusunun cevabı bilinmemektedir.

Etiketler: ,

Rol Aldığı Diziler

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Can Yaman
Gerçek adı: Can Yaman
Doğum Tarihi: 08/11/1989 (30 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.83
Kilo: 77
Burç: Akrep
Meslek: Avukat Basketbolcu Oyuncu
Mezuniyet: Yeditepe Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul Suadiye
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.149 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

314.370 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.874 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.611 kez okundu

5.

Tarkan

221.908 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.283 kez okundu

7.

Emre Mor

193.239 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.270 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.034 kez okundu

10.

İrem Derici

174.878 kez okundu