Can Yaman

2018 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Erkenci Kuş Dizisinde Can Yaman büyük bir ilgi uyandırmıştır. Özel hayatı en fazla merak edilen oyuncular arasında yer alan Can Yaman’ın kim olduğundan sevgilisine, burcundan, boyuna, doğum yerinden aslen nereli olduğuna kadar bir çok soru merak konusudur.

Can Yaman Kimdir? Nereli?

1989 yılında İstanbul’un Suadiye Semtinde doğmuş, ailenin tek çocuğudur. Babası Güven Yaman’dır. Henüz 5 yaşında iken anne ve babası ayrılan Can Yaman’ın Büyükbabası, Yugoslavya Üsküp Priştina, Büyükannesi ise Makedonya asıllıdır. Aslen Yugoslavya göçmenidir.

Eğitim ve mezuniyet bilgileri;

İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Bilfen Koleji’nde tamamlamış, Lise son sınıfta öğrenci değişimi programı ile Amerika Ohio’da okumuştur. Lise eğitiminin ardından Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini burslu olarak 2012 yılında tamamlamıştır. Yine üniversite döneminde iken değişim programı ile Washington’a gitmiş ve hukuk dersleri almıştır.

Fakülteden sonra 1 sene mecburi staj yapmış, stajın ardından pricewaterhouse Coopers isimli dünyaca ünlü kurumsal bir firmada altı ay avukat olarak görev yapmıştır.

Can Yaman Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

2021 yılı itibariyle yaşı 31’dir. Çevresi tarafından fiziği, yakışıklılığı ve boyu nedeni ile oyuncu ol, artist ol gibi söylemleri sonucu oyunculuk ile tanışan yakışıklı isim, Cüneyt Sayıl’dan oyunculuk eğitimi almıştır. Boyu 1.83 cm, kilosu 77, burcu ise akrep’dir.


Oyuncu ve avukat kimliğinin yanı sıra Lisanslı basketbolcu olan Can Yaman, Batminton, Rafting, Masa Tenisi, Piyana, Bateri, Gitar ve futbol ile ilgilenmektedir. Bildiği diller ise, Lazca, Türkçe, Almanca, İngilizce ve İtalyanca’dır. Oyunculuk kariyerinde faydası olacağını düşündüğü için ayrıca dans eğitimleri almıştır.

Oyunculuk kariyeri;

İlk oyunculuk deneyimini Gönül İşleri isimli dizide canlandırdığı Bedir karakteri ile gerçekleştiren yakışıklı oyuncu daha sonra Hangimiz Sevmedik, İnadına Aşk, Dolunay ve Erkenci Kuş gibi dizilerde rol almıştır.

Özellikle Erkenci Kuş dizisinden sonra inanılmaz teklifler almaktadır. En son 6 dizi projesinden aynı zamanda oyunculuk teklifi almıştır. Ancak Can Yaman tekliflerin güzel olduğunu ama gönlünün iyi bir sinema filminde rol almaktan yana olduğunu belirtmiştir.

2017 yılında beraber olduğu güzel oyuncu Bestemsu Özdemir ile mutlu birlikteliği son bulmuştur. Günümüzde ise haber spikeri, sunucu İtalyan asıllı Diletta Leotta‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz