Betül Demirkaya

0

Betül Demirkaya (Betizm) hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, okuduğu okul, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Betül Demirkaya, günümüzde Türkiye’de en fazla instagram takipçisi olan ünlüler arasında yer almaktadır. Sık sık terapi desteği ve Theta Healing uygulayıcılık eğitimleri veren Betül Demirkaya ile karıştırılmaktadır.

Betül Demirkaya (Betizm) Sosyal Medya macerası;

En son Ukrayna’da çektiği video ile takipçilerinden büyük tepki almıştır. Bu yaşadığı ilk tepki değildir. Günümüze kadar bir çok ünlüden de engel yemiştir. Uzun süredir çektiği mizahi videolar ile 1. Milyon’un üzerinde takipçi sayısına ulaşmıştır. Üniversiteye ilk başladığı senelerde arkadaşları ile kısa videolar çekmeye başlamış ve instagram’a yüklemiştir. Samimi ve neşeli tavırları ile her geçen gün takipçi sayısı artmıştır. kimnereli.net Aile içi veya arkadaş çevresinde yaşanan trajikomik olayları 1 dakikalık videolar şeklinde skeç haline getirip takipçileri ile paylaşmaktadır. Bir ara şarkı söylerken rol icabı yere yatması da uzun süre gündemde yer almıştır.

Kendi sosyal medya hesapları dışında bir çok Youtuber tarafından da videolarına konuk olarak katılması için isteklerde bulunulmakta. Videolarında yaşadığı anıları, ünlülerin yaşamları ve daha bir çok konudan bahsetmektedir. Popüler olmasındaki en büyük pay ise doğallığı, sadeliği ve samimiyetidir.

Instagram dışında diğer sosyal medya araçlarını da kullanmakta ve videolar, resimler yüklemektedir. Günümüzde davetli veya konuşmacı olarak pek çok etkinliğe de katılmaktadır.


Bugüne kadar Demet Akalın, İlyas Yalçıntaş, Aleyna Tilki, İbrahim Tatlıses ve İdo gibi pek çok ünlüden engel yediğini dile getirmiştir. Örneğin İdo’dan sosyal medya da dansı ile ilgili ”ya senin baban çiğ köfteyi tavana yapıştırıyor” dediği için engel yemiştir. Demet Akalın‘ın eşi Okan Kurt‘un 40 Tır alması ile ilgili yaptığı paylaşıma “senle 41 oldu” yazdığı için Akalın’dan da engel yemiştir.

En son Ukrayna gezisinde çektiği videosu ile uzun süre gündemde kalan Betizmmm, yinede videoları milyonları telefona kitlemekte, her yaştan insana videoları ile hitap etmeye devam etmektedir. Son olarak 2019 senesinde oyunculuk dünyasına giriş yapan Betizmmm, O İş Bende isimli sinema filminde oyuncu olarak yer almıştır.

Betül Demirkaya (Betizm) Ukrayna açıklaması;

Ukrayna da çektiği videonun ardından bir video ile açıklama yapmıştır. Yaptığı açıklama da hakkımda yapılan paylaşımlar hangi zihniyetle yapılıyor. Başlık açmışlar başörtülü kız ortalığı karıştırdı! Neden? bi hata yapmışsam ben insanım, beni insan olarak yargılayın, niye başörtüme, niye siyasete niye ona buna alet edip paylaşımlar yapıyorsunuz? Storylerde çekim yaptığı kişilerin geneli ile video sonrasında bir araya gelerek sohbet ettiğini ve onlara instagram fenomeni olduğunu video çekmek için geldiğini ifade ettiğini, oradaki insanların buluttan nem kapmadığını, herkesin eğlenmesini ve hoşgörüyü bildiğini dile getirmiştir.

Betül Demirkaya’nın 2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,2milyon civarındadır. Ukrayna olayının ardından resmi twitter hesabını kapatmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz