İlyas Yalçıntaş

İlyas Yalçıntaş kimdir? kaç yaşında? nereli? boyu, kilosu ve daha merak edilen tüm soruların cevapları. Müzik severler tarafından X Factor Star Işığı yarışması ile tanınmış, ardından çıkardığı albümler ile gönülleri fethetmeyi başarmıştır.

İlyas Yalçıntaş ailesi, doğum yeri, memleketi, aslen nereli?

07 Mart 1989 tarihinde dünyaya gelen başarılı sanatçı Erzincan doğumludur. Anne tarafından aslen Sakarya Adapazarı, baba tarafından ise aslen Erzincan’lıdır. İlköğretim eğitimini memleketi Erzincan’da yatılı olarak okumuştur. Yatılı okumasının nedenini ise, o dönemde annesi ile babasının arasının iyi olmamasından dolayı, olarak açıklayan ünlü isim beş kardeştir. Bir kız dört erkek kardeş’tir, erkeklerin en küçüğüdür. Boyu 1.80 cm, kilosu ise 79’dur. Balık burcudur.

Çocukluk yıllarının yarısını Erzincan’da geçmiş ardından ailesi ile birlikte İstanbul, Küçükçekmece’ye taşınmıştır. İstanbul’a 11 yaşında iken gelmiştir. Ardından yaşantısına Kadıköy’de devam etmiştir.

Küçükçekmece IMKB Turizm Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Lise hazırlık döneminde gitar ile tanışmıştır. Bir gün evlerinde abisinin bir arkadaşının gitar çalması üzerine içine ateş düştüğünü, ardından gitarı eline aldığını ve bir daha bırakmadığını aktarmıştır.

Bir süre mahalle’de bir nargile kafe’de toplanıp çalmış, sahibi ise onlara harçlık vermiştir. 20 yaşına kadar bu şekilde müzik yapmış, o dönemde babasını yitirmiştir. Ardından bir arkadaşı olduğunu onu çok sevdiğini ve onunla birlikte Antalya’ya gitmeye karar verdiğini belirten Yalçıntaş, kız arkadaşının arkasında Antalya’ya gitmiştir. Ancak kız arkadaşı bir hafta sonra onu terk etmiştir. Antalya’ya sadece gidiş parası vardı ve orada kalıp bir iş bulup çalışmaya başlamıştır.

Müzik kariyerine başlangıç yılları;

Bodrum’da çalışırken X Factor Star Işığı programı’nın koordinatörleri ona sunum yapıp bir video çekmek istediklerini belirtmiş, ardından elemelere çağrılmıştır.

Bir dönem tiyatro’da yapan İlyas Yalçıntaş ayrıca sık sık oyunculuk teklifleri de almaktadır. Ancak şimdi oyuncu olarak dizi veya sinema filmlerinde rol alırsa, yadırganacağını, hemen oyuncu olduğu denileceğinden çekinmektedir. Şimdilik sadece müzik kariyerine odaklanmış durumdadır.

Katıldığı yarışma’da o dönem hiç kimsenin duymadığı İncir isimli şarkıyı seslendirmiş ve herkesi kendisine hayran bırakmıştır. Özellikle jürilerin yorumları ile de zaten, günümüze kadar böyle ciddi çıkış gerçekleştireceği o dönem belli olmuştur.

Güneşi Beklerken adlı dizinin bir bölümünde dizideki tema müziği olarak İncir şarkısını seslendirmiştir.

2016 yılında İçimdeki Duman isimli albüm ile müzik severlerin karşısına çıkan sanatçı daha sonra Gel Be Gökyümüz şarkısı ile sevenlerine seslenmiştir.

Günümüzde sevgilisi olmadığını açıklayan sanatçı, olsa dahi bunu mümkün mertebe medya ve magazin dünyasından uzak sürdürme taraftarı olduğunu dile getirmiştir.

4 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz