Ali Naki Kaftancıoğlu

0

Ali Naki Kaftancıoğlu İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun eşi. Hakkında merak edilenler, eğitimi, mesleği, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ali Naki Kaftancıoğlu Kimdir?

Ali Naki Kaftancıoğlu Doktor, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun eşi. 1980 yılında cinayet sonucu yaşamını yitiren yazar ve gazeteci Ümit Kaftancıoğlu’nun oğludur.

İstanbul Erkek Lisesi’ni tamamlamış ardından İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Çocuk Doktoru olarak görev yapan Kaftancıoğlu 2001 yılında Canan Kaftancıoğlu ile evlenmiştir. Bu evliliğinden iki çocuğu vardır. Günümüzde Özel Işık Tıp Merkezi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Eşi ile birlikte sıkça yurt dışı seyahatleri ve motosiklet tutkusu ile tanınmaktadır. 1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.
canan kaftancioglu2 jpg

Ali Naki Kaftancıoğlu Nereli?

Ali Naki Kaftancıoğlu aslen baba tarafından Ardahan Hanak’lıdır.

Babası Ümit Kaftancıoğlu, öğretmen, gazeteci, yazar ve radyo programcılığı yapmıştır. Edebiyat dünyasında da adını duyuran Ümit Kaftancıoğlu 11 Nisan 1980 günü görev yaptığı TRT İstanbul Radyosu’na gitmek için çıktığı evinin önünde öldürülmüştür.

Ali Naki Kaftancıoğlu Kaç Yaşında?

Ali Naki Kaftancıoğlu 58 yaşındadır. Doğum tarihi 1965, doğum yeri İstanbul.

2023 yılında Sadullah Ergin ile ilgili yaptığı açıklamalar büyük dikkat çekmiştir.

CHP saflarından Milletvekili olarak Meclis’e giren Sadullah Ergin için şu ifadelere yer vermiştir.

“Sen bakanlıktaki kadrolaşmanın en keskin militanıydın. Sen AKP’nin suçlarının en hızlı savunucusuydun. Sen mecliste konuşanların en terbiyesizlerindendin.” sözleri ile tepki gösterdi. “Sen Sadullah Ergin! Sen benim oyumla meclise girecek misin?” diye soran Naki Kaftancıoğlu paylaşımına “Ben yetmez ama evetçilerle bile yolumu, yüzümü, sesimi ayırmışım. Sen Sadullah Ergin, ben Ali Naki Kaftancıoğlu! Avucunu yalarsın!”

Eşi CHP İstanbul Başkanı Canan Kaftancıoğlu’dur.

Resmi instagram hesabı @nakikaf ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz