Emrecan Bulut

Emrecan Bulut Beşiktaş takımına transfer oldu! Genç futbolcu hakkında merak edilen futbol kariyeri, oynadığı takımlar. Biyografi ve kısaca hayatı.

Emrecan Bulut Kimdir?

Emrecan Bulut profesyonel futbol kariyerine Beşiktaş takımında devam etmektedir. Futbol kariyerine Manisa amatör ekiplerinden Yunus Emre Belediyespor takımı ile başlamıştır. Ardından Karaköy Spor Futbol Kulübü’ne transfer olmuştur.

İlginç bir futbol kariyeri ve geçmişine sahip olan Bulut, futbola pandemi döneminde ara vermiş, kısa süre önce amatör olarak futbol oynarken bir anda Beşiktaş gibi büyük bir kulübün formasını giymeyi başarmıştır.

Karaköy Spor Futbol Kulübü’nden 19 Temmuz 2022 tarihinde Somaspor takımında transfer olarak profesyonel sözleşmeye imza atmıştır. 6 Temmuz 2023 tarihinde ise 211 Bin € bonservis bedeli ile Beşiktaş takımına transfer olmuştur. Maaş bilgisi bilinmemekte, ancak 250 Bin € imza karşılığında transferi gerçekleşmiştir.
emrecan bulut2 jpg

Emrecan Bulut Nereli?

Emrecan Bulut aslen Ardahan’lıdır. Aslen baba tarafında Ardahan İli Çıldır İlçesi nüfusuna kayıtlı ve Çıldır doğumludur.

Emrecan Bulut Boyu, Yaşı

Emrecan Bulut 1.85 boyunda ve 20 yaşındadır. Doğum tarihi 26 Kasım 2002, burcu ise yay’dır.

Kısaca Kariyeri:

Pandemi döneminde futbolu bırakarak sanayide çalışmaya başlayan genç futbolcu kısa bir süre fabrika’da işçi olarak çalışmıştır. Temmuz 2022 ‘de profesyonel sözleşme imzalamış, ardından futbol kariyerine devam etmeye karar vermiştir. Somaspor takımı, Emrecan’ı Süper Amatör Lig ekiplerinden Karaköyspor’la kamp döneminde oynadıkları hazırlık maçı ile fark etmiş, ardından Karaköyspor takımına sadece 10 top vererek transfer ettiklerini belirtmiştir.

Hangi mevki sorusunun cevabı ise eski hocaları bu konuyu şu şekilde özetlemektedir. Sol kanat mevkinde oynattık, sürekli içeri girerek kaleyi yoklar. Şutları ve sağ ayağı çok etkilidir. Aynı şekilde hava hakimiyeti ve fiziği de çok güçlü olan Emrecan, kolay kolay top kaybetmez.

Sakin ve içine kapanık bir yapıya sahip, biraz bunuda aşarsa ilerleyen süreçte adından çok söz ettirecektir. Beşiktaş takımına transfer olmasında teknik direktör Şenol Güneş‘in büyük etkisi olmuştur.

Resmi instagram hesabı @bulutemrecan99 ‘dur.
emrecan bulut1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz