Canan Kaftancıoğlu

Canan Kaftancıoğlu Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca eğitimi, kariyeri, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

Canan Kaftancıoğlu Kimdir?

Canan Kaftancıoğlu Doktor, Siyasetçi, CHP İstanbul İl Başkanı. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Ordu’da tamamlamıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmış ve 1995 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından ilk görev yeri olarak Sivas Suşehri Devlet Hastanesi Acil Birimine hekim olarak atanmıştır.

İstanbul Tıp Fakültesi Tıp Anabilim Dalında Adli Tıp İhtisası yapmış, Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nda ihtisasını tamamlamıştır.

Canan Kaftancıoğlu Nereli?

Canan Kaftancıoğlu Ordu Mesudiye doğumludur. Aslen Ordu Mesudiye İlçesi Çiftlik Sarıca Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

Canan Kaftancıoğlu Kaç Yaşında?

Canan Kaftancıoğlu 51 yaşındadır. Doğum tarihi 1972, doğum yeri Ordu.
canan kaftancioglu3 jpg
Dr. Canan Kaftancıoğlu, öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev almıştır. Toplumsal Bellek Platformu’nun kurulmasına öncülük etmiştir.

Kaftancıoğlu’nun Yalın Ses yayınlarından çıkan ve faili meçhul cinayetlere dikkat çeken “Benim Babam Bir Kahramandı” isimli bir derleme kitabı bulunmaktadır. Ayrıca Müge Tuzcuoğlu derlemesi olan “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Eren Aysan derlemesi “Bir Eflatun Ölüm” isimli kitaplara yazıları ile katkı sağlamıştır.

Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış 100’den fazla makalesi bulunmaktadır. Kayınpederi Ümit Kaftancıoğlu anısına her sene düzenlenen Öykü Ödülleri’nin de tertip komitesi üyesidir.

Dr. Kaftancıoğlu, 2011 senesinde, Oğuz Kaan Salıcı’nın il başkanlığında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

14 Mayıs 2012 yılında gerçekleştirilen 34. Olağan İstanbul Kongresi’nde ise Oğuz Kaan Salıcı başkanlığında il yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.

2012-2014 yılları arasında İl Başkan Vekili ve Basından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Dr. Canan Kaftancıoğlu, Gezi Direnişi’nin ardından kurulan Birleşik Haziran Hareketi’nin geçici yürütme kurulu üyeliği görevinde de bulunmuştur.

2016 yılında gerçekleştirilen 35. Olağan Kurultay’da ise Parti Meclisi üyeliğine seçilen Kaftancıoğlu, Parti Meclisi üyeliği devam ederken 13 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen 36. İstanbul İl Kongresi’nde CHP İstanbul İl Başkanı seçilmiştir.

CHP’nin İstanbul’daki ilk kadın il başkanı olan Kaftancıoğlu, İstanbul’un 25 yıl aradan sonra yeniden halkın olduğu 31 Mart ve 23 Haziran 2019 seçimlerinde de İstanbul İl Başkanı olarak görev yapmıştır.

9 Şubat 2020’de gerçekleştirilen 37. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde ise 2. kez İl Başkanı olarak seçilmiş olup halen görevine devam etmektedir. Günümüzde kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak hizmet vermektedir.

Canan Kaftancıoğlu Evlimi? Eşi Kim?

Canan Kaftancıoğlu Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evlidir ve bu evliliğinden Çağım Işık isminde bir kızı vardır.

Rocky isimli bir köpeği olan Dr. Canan Kaftancıoğlu seyahat etmeyi çok sevdiğini belirtmiş ayrıca sıkı bir motosiklet kullanıcısıdır.

Resmi instagram hesabı @canan_kaftancioglu, resmi twitter hesabı ise @Canan_Kaftanci ‘dır.
canan kaftancioglu2 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz