Zeynep Tandoğan

Zeynep Tandoğan Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümünden mezun olmuştur. Almanca ve İngilizce bilen sunucu ailenin tek evladı olarak 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Burcu boğa’dır.

Babası Sait Tandoğan Fenerbahçe Spor Kulübünde bir dönem asbaşkan olarak görev yapmıştır. 2007 yılında babasını yitirmiştir. Annesi ise uzun seneler bilişim sektöründe üst düzey yöneticilik, yağlıboya resimler yapmıştır. Teyzesi ise Heykeltraş’tır. Sanat ve sporun aileden gelen bir tutku olduğu belirten Zeynep Tandoğan Show Tv ekranlarında staj yapmış ardından FB Tv kuruluş kadrosunda yer almıştır.

Okuldaki Fener isimli ilk programı ile sunuculuk kariyerine adım atmış ardından Gençler Konuşuyor, Günce, Fenerli Ünlüler, Maç Keyfi ve Fenerbahçe Kurumsal isimli programları hazırlamış ve sunmuştur. 2009 yılında evlenmiş ve bu evliliğinden Can Taha isminde bir oğlu vardır. Boşandığı eşi ise Fenerbahçe’de Daum’un görev aldığı dönemde antrenörlük yapan Ayhan Tumani’dir. 2 yıl yurt dışında kalmış Türkiye’ye dönüşünün ardından Objektif isimli programın editörlüğü Beyaz Tv ekranlarında sürdürmüştür.

Son dönemlerde ise medyada ismi sıkça tiyatrocu ve oyuncu Hazım Körmükçü ile birlikteliği ile gündeme gelmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz