Zeydan Karalar

1

Zeydan Karalar Seyhan Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 1958 yılında aslen Adana Merkez’de dünyaya gelen Zeydan Karalar, İlköğretim ve Ortaokul eğitimini memleketinde tamamlamıştır.

1977 senesinde Demokratik Sol Yüksek Öğrenim Derneğini kurmuş ve yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiştir.

Yine 1977 senesinden 1980 senesine kadar CHP İl Gençlik Kolları Saymanlığı ve Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlık görevini sürdürmüştür.

Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Zeydan Karalar, henüz 23 yaşında iken Makine Mühendisleri Odası Başkanlığına seçilmiş ve Türkiye’nin en genç oda başkanı olmuştur. 2 sene TMMOB delegeliği yapmıştır.

1979 yılında iş hayatını Çukobirlik İplik İşletme Şefi olarak atılmış ardından Alman AEG ETİ Endüstri A.Ş.’de Müşteri Hizmetleri yöneticiliği, Çukobirlik İplik Dokuma Fabrika müdürlüğü, teknik genel müdür yardımcılığı, Okan Tekstil A.Ş’de Genel Müdürlük gibi görevlerde bulunmuştur. Okan Antriko Entegre Tekstil Fabrikasını kuran Zeydan Karalar bu şirketin genel müdürlüğünüde yapmıştır.

2005 yılında ise kendi iş yeri A-TEKS Mühendislik, ardından 2008 yılında Başkent Pres’i kurmuştur. İş hayatının yanı sıra siyasi hayatınıda sürdüren Karalar 2010 yılında CHP Adana İl Başkanlığı’na atanmış, 2011 yılında ise İl Kongresini kazanmış ve Genel seçim sürecini sürdürmüştür.

Zeydan Karalar’ın eşi Nuray Hanım, Fen ve Teknoloji Öğretmeni, 2 oğlu mühendis, bir kızı ise Tıp Doktorudur.

1 Yorum

  1. On numara bir insandir. Adana Seyhana hareket getiren işlere imza atti sağolsun. Halki gerçekten dinler ve kararlari ona göre alir. Umarim secimde yuzu gulen kendisi olur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz