Hasan Arat

Hasan Arat son dönemde Beşiktaş Başkanlığına aday olarak adı geçen isimlerdendir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca kariyeri, mesleği, eğitimi, biyografi ve hayatı.

Hasan Arat Kimdir?

Hasan Arat spor yöneticisi, iş adamı ve eski profesyonel basketbolcu. İstanbul’un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarına ev sahipliği yapma teklifinin lideri. 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarına ev sahipliği yapma hedefinin lideri olarak uluslararası olarak tanınmıştır. 2021 yılında Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) Genel Kurulu’nda yapılan seçimde, 50 ülkeden 41 temsilcinin oyunu alarak yönetim kurulu üyeliğine yeniden seçilmiştir.

İstanbul 2020 Adaylığı’ndaki liderliğinin ardından, Avrupa Olimpiyat Komitesi İcra Komitesi üyeliğine seçilmiştir. Uluslararası Olimpiyat Komitesi Pazarlama Komisyonu üyeliğine atanmıştır.

Hasan Arat Nereli?

Hasan Arat aslen Adana’lıdır.

Hasan Arat Kaç Yaşında?

Hasan Arat 63 yaşındadır. Doğum tarihi 27 Eylül 1959, burcu ise terazi’dir.
Hasan Arat1 jpg
Kısaca Hayatı:

Hasan Arat İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Uzun seneler tekstil ve gayrimenkul yatırımcılığı alanında faaliyet gösteren şirketlerde yöneticilik yapmıştır.

Başkanlık ve Üyelikleri:

TGSD – Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanlığı.
IAF – International Apparel Federation Yönetim Kurulu Başkanlığı ve UNWTO – Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü İş Konseyi Başkan Yardımcılığı.
TMOK – Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı,
IOC (Uluslararası Olimpiyat Komitesi) Marketing Komisyonu Üyesi.
EOC (Avrupa Olimpiyat Komitesi) Yönetim Kurulu Üyesi ve World Athletics İcra Kurulu Üyesi.
1998-2000 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü 2. Başkanlığı.
Beymen Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, aynı zamanda Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi.
Hasan Arat3 jpg
Basketbol Kariyeri:

7 sene profesyonel olarak basketbol oynamıştır. Kariyerine Adana Demirspor’da başlamış ardından 1977 ve 1981 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde (BJK) 5 sene forma giymiştir. 1998 ve 2000 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün (BJK) Başkan Yardımcılığını üstlenmiştir.

Hasan Arat Ne İş Yapıyor? İş Hayatı

Hasan Arat çok yönlü bir gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi olan Novo Invest’in Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Londra ve İstanbul merkezli bağımsız bir Kurumsal Finansman ve Birleşme ve Satın Alma danışmanlık firması olan Dome Group’un Kurucusu ve ortağıdır ve Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’dır. (Beymen’in en büyük perakende grubu).

1996 yılında Ekonomist Dergisi, Türkiye Milli Prodüktivite Merkezi ve Dünya Gazetesi tarafından ‘Yılın İş Adamı’ ödülüne layık görülmüştür.

Hasan Arat Evlimi? Eşi Kim?

Hasan Arat Simin Arat ile evlidir. Bu evliliğinden Zeynep Arat ve Ali Arat isimlerinde bir oğlu, birde kızı vardır. Yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir.

2023 yılında Beşiktaş Başkanlığına aday olacağı yönünde haberler ile gündeme gelmiştir. Başarılı iş adamının serveti hakkındada bir çok sorunun cevabı araştırılmakta, ancak net serveti hakkında herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Resmi instagram hesabı @hasan_arat, resmi twitter hesabı ise @Hasan_Arat ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz