Zehranur Aydemir

0

Zehranur Aydemir Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı olmuş ve seçilmiştir. Hakkında merak edilenler, eğitim, mesleği, hayatı ve biyografi bilgileri.

Zehranur Aydemir Kimdir?

Zehranur Aydemir siyasetçi, milletvekili, Yazılım Mühendisi. AK Parti Ankara Milletvekili – Endüstri / Bilgisayar Mühendisi – AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE ve Eğitim Başkanı. Evlimi? eşi kim? sorusunun cevabı edinilen bilgilere göre evlidir. Ancak eşi hakkında herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Ankara TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ni bitirmiştir. Ardından Endüstri Mühendisliği bölümünde okuyan Aydemir, Bilgisayar Mühendisliği bölümünde çift anadal yapmıştır. 2021 senesinde Endüstri Mühendisliği, 2023 senesinde ise Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olmuştur.

Zehranur Aydemir Nereli?

Zehranur Aydemir baba tarafından aslen Rize’lidir. Ankara’nın Çankaya İlçesi’nde dünyaya gelmiştir.

Zehranur Aydemir Kaç Yaşında?

Zehranur Aydemir 25 yaşındadır. Doğum tarihi 1998, doğum yeri Ankara.
Zehranur Aydemi̇r4 jpg
Ankara’nın Çankaya İlçesi’nde dünyaya gelen Aydemir, bir savunma sanayi firmasında Yazılım Mühendisi olarak çalışmaktadır.

2016 senesinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Komisyonu bünyesinde siyate atılmıştır. AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nda ve AK Parti Genel Merkez bünyesinde çeşitli görevler üstlenmiştir. Ayrıca Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kolları MYK Üyesi, AR-GE ve Eğitim Başkanı olarak görev yapmıştır.

2023 yılında genel seçimlerde AK Parti Ankara Milletvekili olarak meclis’te yerini almıştır. Rümeysa Kadak ile birlikte, 28. Dönem parlamentosunun en genç üyesi olarak adını yazdırmıştır.

Resmi twitter hesabı @ZehraNurAydemr, resmi instagram hesabı ise @ayydemirzehranur ‘dur.
Zehranur Aydemi̇r3 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz