Gültekin Uysal

0

Gültekin Uysal Demokrat Parti Genel Başkanı. Hakkında merak edilen siyaset kariyeri, çalışmaları, eğitimi, biyografi ve hayatı.

Gültekin Uysal Kimdir?

Gültekin Uysal siyasetçi, Afyonkarahisar Milletvekili, Demokrat Parti Genel Başkanı. Dedesi Adalet Partisi’den İscehisar belediye başkanlığı ve Doğru Yol Partisi İscehisar kurucu ilçe başkanlığı yapmıştır. Amcası ise Anavatan Partisi’den İscehisar belediye başkanlığı yapmıştır. Siyasetçi bir ailededen gelmektedir.

2003 ve 2005 seneleri arasında DYP Afyonkarahisar il başkanı olarak siyaset hayatına atılmıştır. 2005 senesinde DYP kongresinde genel idare kurulu üyeliğine getirilen Uysal, 2007 seçimlerinde mecliste milletvekili olarak yer almıştır.

Demokrat Parti 8. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde ise Genel Başkan olmuş, siyaset hayatının yanı sıra aile şirketi olan Reisoğlu Mermer’de çalışma hayatını sürdürmüştür.

Ayrıca Türk Ocağı Afyonkarahisar Şubesi, Liberal Düşünce Topluluğu, Afyon Eğitim Vakfı, Yörük-Türkmen Federasyonları gibi kuruluşlarda yönetici olarak görev almış, Piyasa ve Türkiye Günlüğü gibi dergilerde çeviriler yayınlamıştır.
Gultekin Uysal4

Gültekin Uysal Nereli?

Gültekin Uysal Afyonkarahisar’lıdır. Aslen Afyonkarahisar İscehisar İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Gültekin Uysal Boyu, Kaç Yaşında?

Gültekin Uysal 48 yaşında ve 1.91 boyundadır. Doğum tarihi 3 Nisan 1976, burcu ise koç’tur.

Gültekin Uysal Eğitimi, Ne Mezunu?

Gültekin Uysal Bilkent Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından Amerika, Houston Üniversitesinde Lisans eğitimini tamamlamış, 2003 ve 2005 seneleri arasında DYP Afyonkarahisar il başkanı olarak siyaset hayatına atılmıştır.

Hatice Uysal ile evlidir bu evliliğinden Berrin ve Kayra isimlerinde iki çocuğu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz