Rumeysa Kadak

Rumeysa Kadak hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? siyaset ve mesleki kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Son dönemde Adalet ve Kalkınma Partisi A Takımı kadrosuna Recep Tayyip Erdoğan tarafından dahil edilen Rumeysa Kadak, Üniversite eğitimini sürdürmektedir. Marmara Üniversitesi’nde öğrenci olmanın yanı sıra Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcılığı yapmaktadır. 2018 seçimlerinde Meclise 22 yaşında giren en genç Milletvekili olmuştur.

1996 yılında İstanbul’da doğan Kadak, baba tarafından aslen Malatyalı’dır. 2014 yılında İhlas Anadolu Lisesi’ni tamamlamış, Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde eğitimini devam ettirmiştir.

Üçüncü sınıf öğrencisi olan Kadak 2016 yılında Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı seçimiş, son üç yılda Türkiye ve Dünya münazara şampiyonlarının katıldığı dördü uluslararası, altı münazara turnuvasına koordinatörlük yapmıştır.

Başkanlığını yaptığı Meridyen Münazara Kulübü, 2017 yılı içerisinde ulusal ve uluslararası pek çok ödül kazanırken Sivil Toplum farkındalık Ödülleri’nde de Yılın Eğitim Projesi Ödülü’ne layık görülmüştür.

Meridyen Derneği, KADEM, Organize Deliler, Okçular Vakfı gibi STK’larda aktif görev alarak projeler üretmiş, aktif çalıştığı STK’larda bir ulusal, üç uluslararası projede aktif görev almıştır. Kadak, halen Genç KADEM’de Proje Sorumlusu, Meridyen Derneği’nde ise Meridyen Genç Koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmektedir. Eğitimine devam ederken Daily Sabah ve TRT World’de staj yapma fırsatı bulan Rumeysa Kadak’ın ilgi alanları; röportaj yapmak, münazaralara katılmak, farklı kültürleri araştırmaktır.

İyi derecede İngilizce bilen Kadak aynı zamanda Almanca, Fransızca ve Korece öğrenmektedir.

1 Yorum

  1. bütün siteler papağan gibi aynı şeyi tekrarlıyor. bu şahıs hakkında doğru dürüst bilgi verecek bir site yok mu. Eminim üstün yetenekleri sayesinde vekil olmuştur. Millet vekilliği zaten kodoman mesleğiydi şimdi çocuklarıda yapabilsin diye yaş 18’e çekildi. yazık çok yazık…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz