Zehra Taşkesenlioğlu

Zehra Taşkesenlioğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi 25. 26. ve 27. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Erzurum Milletvekili. Hakkında merak edilenler, siyaset kariyeri, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Zehra Taşkesenlioğlu Kimdir?

Zehra Taşkesenlioğlu iş insanı, milletvekili ve siyasetçi. 215 senesinden beri Adalet ve Kalkınma Partisi Erzurum Milletvekili olarak çalışmalarını sürdürmektedir. AK Parti Erzurum Milletvekili, MDK üyesi Tanzanya Dostluk Grubu Başkanı’dır.

Zehra Taşkesenlioğlu Nereli?

Zehra Taşkesenlioğlu aslen Erzurum’ludur. Babası Mazhar Taşkesenlioğlu, annesi ise Saide Taşkesenlioğlu’dur. Sermaye Piyasası Kurulu eski Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu‘nun kardeşidir.

Zehra Taşkesenlioğlu Eğitimi

Zehra Taşkesenlioğlu ilkokul ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Erzurum’da tamamlamıştır. Ardından Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden 1995 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından, Marmara Üniversitesi’nde İktisat, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Avrupa Birliği İlişkileri alanında yüksek lisans yapmıştır.

Siyaset Hayatı

Zehra Taşkesenlioğlu 1995 senesinde rahmetli Necmettin Erbakan döneminde Refah Partisi bünyesinde İl Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapmıştır. 2015 senesinde ise Recep Tayyip Erdoğan’ın kurmuş olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi listesinden Erzurum milletvekili seçilmiştir. 2015 yılından bu yana AK Parti 25. 26. ve 27. dönemler’de mecliste milletvekili olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Zehra Taşkesenlioğlu Evlimi? Eşi Kim?

28 Nisan 2019 tarihinde Prof. Dr. Ünsal Ban ile evlenmiştir. Nikah’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar, milletvekilleri ve çok sayıda bürokrat isim katılımda bulunmuştur. 2022 yılının Ağustos ayında boşanma davası açtığı bir çok kaynakta haber olarak yayınlanmıştır.

İyi derecede Fransızca, İngilizce ve Swahili dillerini bilmektedir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @zehra.taskesenlioglu ‘dur. Resmi twitter hesabı kullanıcı ismi ise @ZTaskesenlioglu ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz