Zafer Kutanoğlu

Zafer Kutanoğlu Aksan Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatını sürdürüyor. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? doğum yeri gibi bilgiler merak ediliyor. Ancak henüz bu bilgilere erişim sağlanamamıştır.

Zafer Kutanoğlu Kimdir?

Üniversite eğitimini 1995 senesinde İngiltere de tamamlamıştır. Oxford Brookes University’de Endüstri Mühendisliği’nden ise 1997’de mezun olmuştur. Çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. 2003 senesinde Aksal Tekstil ve Elyaf Sanayi Şirket Zinciri’ni kurmuştur.

2008 yılında ise Aksan Kozmetik A.Ş Şirketini kurmuştur. Özellikle pandemi salgın sürecinde en fazla istihdam sağlayan şirket olarak Aksan Kozmetik dikkat çekmiştir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri üzerine hizmet vermekte olan Aksan Kozmetik, kısa sürede büyümüş ve ticari bir çok başarı elde etmiştir. 12 sene gibi bir sürede yaklaşık 90 ülkeye ihracat yapmış ve iç pazarda en büyük ihracat paylarına sahip olmuştur.

2021 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Balçiçekle Sohbete Geldik isimli programa katılmıştır. Program da ayrıca Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve sanatçı Simge Sağın‘da yer almıştır.

Zafer Kutanoğlu Nereli? Kaç Yaşında?

Bir çok kaynakta aslen Diyarbakır’lı olduğu belirtiliyor. Ancak doğum yeri bilgisine henüz ulaşılamamıştır. 2021 yılı itibariyle yaşı 45’dir. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Aksan Kozmetik A.Ş Yönetim Kurulu başkanı ve Aksan Kozmetik A.Ş şirketinde CEO olarak iş hayatını sürdürmektedir.

2020 yılında, 300 milyon TL’lik yatırım ile yeni bir entegre tesisi kurmuştur. 30 bin m2’lik fabrika’da üretim kapasitesini 2 katına çıkarmışlardır. “Daha önce üç farklı tesiste 18 bin metrekarelik alanda üretim yapıyorduk. 30 bin metrekarelik alanda yeni bir tesis kurduk. 2008’de 40 çalışanımızla bu yola çıktık. Şu anda 250’yi aşan bir istihdama sahibiz. Fabrikamızda çalışan sayımızı şubat ve mart aylarında yüzde 100 artırdık. Personel alımı yapmaya devam edeceğiz. Başvuru sayıları çok yüksek. Biz de bu zor günlerde ülkemize maksimum düzeyde fayda sağlamaya çalışıyoruz.” açıklamalarında bulunmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz