Sabri Gülel

Sabri Gülel Antalyaspor’un yeni başkanı. Hakkında hem iş dünyası, hem de spor dünyasında bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca iş hayatı, çalışmaları ve biyografi bilgileri.

Sabri Gülel Kimdir?

Sabri Gülel iş insanı, girişimci, Antalyaspor’un yeni başkanı. KÜKRER A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı, BAU Grauate School Board üyesi ve TİDER Yönetim Kurulu Üyesi. Çalışma hayatına profesyonel olarak Antalya’da aile şirketinde başlamıştır.

Sabri Gülel Nereli?

Sabri Gülel Antalya’lıdır. Aslen babası tarafından Antalya İli nüfusuna kayıtlı ve Antalya doğumludur.

Sabri Gülel Kaç Yaşında?

Sabri Gülel 50 yaşındadır. Doğum tarihi 1 Nisan 1974, burcu koç, doğum yeri Antalya.
sabri gulel5

Sabri Gülel İş Hayatı, Şirketleri

Sabri Gülel aile şirketinde başladığı iş hayatına, 1994 senesinde, Gülel Gıda A.Ş’nin Genel Müdürü olarak devam etmiştir. Ardından 2003 senesinde merkezi İstanbul’da bulunan Kemal Kükrer markasının Genel Müdürlüğünü üstlenmiştir. 100 seneyi aşmış Kemal Kükrer markasına ürün geliştirme ve inovasyonu konusunda Ulusal ve Uluslararası platformda bir çok başarı ve ödül kazandırmış, yine ulusal pazar payını %55 lik seviyeye ulaştırmıştır.

Günümüzde Kükrer A.ş bünyesinde, eğitim, depolama ve lojistik, gayrimenkul yatırımları, iştirakler ve diğer şirketleri ile iş hayatını sürdürmektedir. Diğer Şirketler ise La Boutique Hotel & A.Ş, Bahçeden Bah A.Ş, Gülel Akaryakıt Ltd. Şti.

Özellikle Arındırma Konsantresi Exir Sanitizer’in dünya pazarında patenti alınmış ve pek çok ödüle layık görülmüştür. Acı Sos 60 ml ürünü Dünya Ambalaj Örgütü WPO tarafından en iyi ambalaj kategorisinde dünya 1.liğine layık görülmüştür.

2006 senesinde, Kemal Kükrer markasının İcra kurulu başkanlığı görevine başlayan Gülel, 2013 senesinde Japon Devi Ajinomoto Co Inc ile yapılan marka evliliği ile 2018 yılına kadar Kemal Kükrer Markasının CEO’luğunu üstlenmiştir.

2018 senesinde, %50 hissesini FMCG alanında Cumhuriyet tarihinin en iyi ciro çarpanı ile Ajinomoto Co Inc‘a satmıştır.

Kükrer Uluslararası Nakliyat Tarım Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Gülel’in üç kızı vardır. Evli mi? eşi kim? ilk eşi gibi sorular da hakkında merak konusudur, ancak bu konular ile ilgili bilgiler bulunmamaktadır.

En Antalyaspor eski başkanı Aziz Çetin’in istifası sonrasında Antalyaspor’un Başkanı olmuştur.

Resmi twitter hesabı @sabri_gulel resmi instagram hesabı ise @sabrigulel.official ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz