Simge Sağın

Simge Sağın Türk pop müziğinin önemli isimlerindendir. Hakkında müzik severler tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca müzik kariyeri, albümleri, ailesi, biyografi ve hayatı.

Simge Sağın Kimdir?

Simge Sağın şarkıcı, müzisyen, besteci ve söz yazarı. 2010 yılının hemen ilk dönemlerinde müzik dünyasına giriş yapmıştır. Özellikle 2015 senesinde seslendirdiği ve müzik severlerin büyük beğenisi ile dinlediği Miş Miş şarkısı ile ciddi bir çıkış yakalamıştır.

Müzisyen babanın evladı olarak küçüklük yaşlarından itibaren müzik ile iç içe yetişmiştir. Evde sürekli babasının gitar sesini duyduğunu, zaman zaman eşlik ettikleri dile getirmiştir. Annesinin ismi ise Neriman Sağın’dır.

Simge Sağın Nereli?

Simge Sağın Amasya’lıdır. Baba tarafından aslen Amasya nüfusuna kayıtlı olan güzel isim, anne tarafından ise aslen Arnavut kökenli’dir. Doğma büyüme ise İstanbul’ludur. İstanbul Şişli Kurtuluş Mahallesi’nde dünyaya gelmiştir.

Simge Sağın Boyu, Kilosu

Simge Sağın 1.58 boyunda ve 48 kilo’dur.

Simge Sağın Kaç Yaşında?

Simge Sağın 42 yaşındadır. Doğum tarihi 8 Ağustos 1981, burcu ise aslan’dır.
simge sagin7

Simge Sağın Eğitimi, Ne Mezunu?

Simge Sağın İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü mezunudur.

Alaeddin Yavaşca ve Selahattin İçli gibi müzisyenlerle birlikte çalışma imkanı bulmuştur. Konservatuvar döneminde Zeynep Dizdar’ın vokalistliğini üstlenmiş, sonrasında Yaşar, Serdar Ortaç ve Gülşen gibi ünlü isimlerle birlikte çalışmıştır.

Müzik kariyeri süresinde Altın Kelebek dahil birbirinden değerli bir çok müzik ödülünü kazanmıştır. Şarkıcı kimliğinin yanı sıra güzelliği ilde de dikkatleri üzerine çeken Simge Sağın, fırsat buldukça Pilates ve kardiyo yapmakta, sağlıklı beslenmekte ve tenis oynamaktadır.

En sevmediği yiyecekler, bakla ve greyfurt’tur. Yemek yapmayı da çok sevdiğini, zaman buldukça mutfağa girdiğini aktarmıştır.

Sık sık oyunculuk teklifleri de alan başarılı sanatçı, şimdilik oyunculuk ile ilgili planlarının olmadığını belirtmiştir. Resim ile arası çok iyidir. Dedesi de eski bir ressam’dır. Boş zamanlarında resim yapmayı, kitap okumayı ve film izlemeyi sevmektedir.
simge sagin9
Sevgilisi var mı? evli mi?

Simge Sağın yaklaşık 4 sene boyunca Ozan Bayraşa isimli erkek arkadaşı ile olan birlikteliğini 2018 yılında sonlandırmıştır. Şu an magazin gündeminde herhangi bir birlikteliği ve sevgilisi gibi haberleri ile gündeme gelmemektedir.

Ancak özellikle Galatasaray takımında futbol oynayan İcardi ile Aşkın Olayım şarkısı ile gündeme gelmiştir. İlk olarak Mauro Icardi, ‘Aşkın Olayım’ şarkısının tribünlerde çalması üzerine güzel sanatçıyı etiketleyerek sosyal medya hesabından paylaşmıştır. Ardından Güzel sanatçı ile İcardi takipleşmeye başlamış ve Simge, İcardi’nin bu paylaşımına story’e de kalp emojisi ile yanıt vermiştir.

İlerleyen günlerde ise Icardi bir restoranta gitmiş, Simge’nin ‘Aşkın Olayım’ şarkısı eşliğinde yemek yemiş ve Instagram’da şarkı eşliğinde yemek yediği anları paylaşarak Simge’yi etiketlemiştir. Bu olayların ardından Wanda Nara’nın bu duruma nasıl tepki vereceği de merak konusu olmuştur.

2011 yılında Yeni Çıktı, 2014 yılında Bip Bip, 2015 yılında Miş Miş ve Yankı ve 2017 yılında Prens & Prenses isimli albümleri ile müzik piyasasındaki yerini almıştır.

Resmi instagram hesabı @simgesagin ‘dir. Günümüz itibariyle 1,5Mn takipçisi bulunuyor.


2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz