Simge Sağın

2

Simge Sağın 2010’nun hemen ilk dönemlerinde müzik dünyasına giriş yapmıştır. Özellikle 2015 senesinde seslendirdiği ve müzik severlerin büyük beğenisi ile dinlediği Miş Miş şarkısı ile ciddi bir çıkış yakalamıştır. Peki kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? boyu ve kilosu merak edilen tüm soruların cevapları.

Güzel sanatçı Simge Sağın 1981 yılında İstanbul Şişli Kurtuluş Mahallesi’nde dünyaya gelmiştir, burcu Aslan’dır. Müzisyen babanın evladı olarak küçüklük yaşlarından itibaren müzik ile iç içe yetişmiştir. Evde sürekli babasının gitar sesini duyduğunu, zaman zaman eşlik ettikleri dile getirmiştir. Annesinin ismi ise Neriman Sağın’dır. Anne tarafından Arnavut kökenli olan başarılı sanatçı baba tarafından ise aslen Amasya’lıdır.

Simge Sağın eğitim hayatı, müzik kariyeri

İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü mezunudur. Alaeddin Yavaşca ve Selahattin İçli gibi müzisyenlerle birlikte çalışma imkanı bulmuştur. Konservatuvar döneminde Zeynep Dizdar’ın vokalistliğini üstlenmiş, sonrasında Yaşar, Serdar Ortaç ve Gülşen gibi ünlü isimlerle birlikte çalışmıştır.

Müzik kariyeri süresinde Altın Kelebek dahil birbirinden değerli bir çok müzik ödülünü kazanmıştır. Şarkıcı kimliğinin yanı sıra güzelliği ilde de dikkatleri üzerine çeken Simge Sağın, fırsat buldukça Pilates ve kardiyo yapmakta, sağlıklı beslenmekte ve tenis oynamaktadır.

En sevmediği yiyecekler, bakla ve greyfurt’tur. Yemek yapmayı da çok sevdiğini, zaman buldukça mutfağa girdiğini aktarmıştır.

Sık sık oyunculuk teklifleri de alan başarılı sanatçı, şimdilik oyunculuk ile ilgili planlarının olmadığını belirtmiştir. Resim ile arası çok iyidir. Dedesi de eski bir ressam’dır. Boş zamanlarında resim yapmayı, kitap okumayı ve film izlemeyi sevmektedir.

Sevgilisi var mı? evli mi?

Simge Sağın yaklaşık 4 sene boyunca Ozan Bayraşa isimli erkek arkadaşı ile olan birlikteliğini 2018 yılında sonlandırmıştır. Şu an magazin gündeminde herhangi bir birlikteliği ve sevgilisi gibi haberleri ile gündeme gelmemektedir.

2011 yılında Yeni Çıktı, 2014 yılında Bip Bip, 2015 yılında Miş Miş ve Yankı ve 2017 yılında Prens & Prenses isimli albümleri ile müzik piyasasındaki yerini almıştır.

Simge Sağın boyu, kilosu sorusunun cevabı ise, 1.58 cm ve 48 kg.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz