Tunç Arslanalp

0

Tunç Arslanalp televizyon ekranlarının sevilen yüzlerindendir. Hakkında ise kaç yaşında? nereli? kimdir? evli mi? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1973 yılında İzmir’de dünyaya gelen Tunç Arslanalp 2008 yılında meslektaşı Seda Selek ile evlemiştir. 2010 doğumlu Duru isminde bir kızı vardır.

1993 senesinde Ege Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çalgı Yapımı Bölümü’ne girmiştir. Ancak bölümün istediği bölüm olmadığına karar vermiş ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezun olduğu sene özel radyoların da açılması ile doğup büyüdüğü İzmir’de yerel radyolarda haber spikerliği ve program yapımcılığına başlamıştır.

1995 yılında ise profesyonel kariyerine Flash TV’nin İzmir stüdyolarında haber spikeri olarak adım atmıştır. 1996 yılında ATV kanalının kardeş kanalı olan Yeni TV’de 1 sene haber spikerliğini üstlenmiştir. 1997 ve 1999 yılları arasında Radyo 35’te haber spikeri, haber müdürü ve genel yayın yönetmenliği yapmıştır.

Tunç Arslanalp Sosyal içerikli yayınları ile de dikkatleri üzerine çekmiş, tüketicilerin bilinçlenmesine katkıları nedeni ile İzmir Tükoder’den ödül alan isim olmuştur.

Günümüzde Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde spikerlik ve diksiyon eğitimi vermekte ayrıca CNN TÜRK ekranlarında Gece Bültenleri ile çalışmalarına devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz