Şirin Sever

Şirin Sever hakkında merak edilen soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu’dur. Sabah Gazetesi yazı işleri servisi’nde siyaset, gündem ve aktüel sayfalarda editörlük yaparak çalışma hayatına atılmıştır. 10 sene gibi uzun bir süre Sabah – Günaydın ekinin yayın yönetmenliğini yapmış, aynı zamanda Günaydın eki ile birlikte Sabah Pazar ekinde önemli röportajlar gerçekleştirmiştir. Ayrıca gazeteciliğin yanı sıra eş zamanlı televizyon programları sunmuştur.

2006 senesinde Cine 5 ekranlarında Başka Yerde Yok adlı sohbet, haber programını usta sunucu Mesut Yar ile birlikte sunmuştur. 2009 senesinde SKY Türk TV ‘de Ali Saydam ile birlikte Bildiğin Gibi Değil isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir. 2011’de Kanaltürk TV’de Pazar Eki, 2012’de A Haber’de Jurnal adlı programları sunan Şirin Sever günümüzde ise Bein Gurme (Digitürk) kanalında hafta içi 5 gün sabah programı yapmaktadır.

2013 senesinde Milliyet Gazetesi Cadde eki yayın yönetmenliğini yapmış, 2015 yılının Aralık ayında Posta gazetesinde günlük köşe yazıları yazmaya başlamış günümüzde de devam etmektedir.

Kahve, sinema, seyahat ve kitap okumak vazgeçemediği tutkuları arasında yer almaktadır. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir ancak henüz doğum tarihi ve doğum yeri gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

1 Yorum

  1. Şirin Sever’i beyeniyle hatta hayranlıkla izliyorum. Tarzı, donanımı, liyakatı, tarifsiz yüz güzelliği, ses tınısı, esprileri hülasa mükemmel biri.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz