Sezen Yüce

Sezen Yüce TRT Haber sunucusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sezen Yüce Kimdir?

Sezen Yüce sunucu, haber spikeri, moderatör ve muhabir. TRT Haber sunucusu olarak ekranlarda çalışmalarını sürdüren Yüce, siyaset programları yönetip aktüel programlar sunmuştur. Cumhuriyet İlkokulu ardından, Ted Karadeniz Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesine devam etmiştir. Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Ayrıca Hacettepe Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimi almıştır.

Sezen Yüce Nereli?

Sezen Yüce aslen Zonguldak Karadeniz Ereğli doğumludur.

Sezen Yüce Kaç Yaşında?

Sezen Yüce 42 yaşındadır. Doğum tarih 1981, doğum yeri Karadeniz Ereğli.
sezen yuce1 jpg
Haberciliğe olan ilgisi okul yıllarında başlamıştır. Yaz aylarında ulusal kanalların haber merkezlerinde yer alan Yüce, gazeteciliğe işin mutfağında başlamıştır.

Kanal A, ATA Tv, Tv 8 gibi haber kanallarında diplomasi muhabirliği yapmış, iki ayrı gezi programı hazırlayıp sunmuştur.

TRT 1 ve TRT Haber kanallarında ana haber bülteni sunarak kariyerime devam etmiştir.

Siyaset programları yönetip aktüel programlar sunmuş, günümüz itibariyle TRT Haber kanalında kuşak spikeri olaark çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca diksiyon ve nefes eğitimleri veren başarılı isim, ulusal ve uluslararası kongrelerde farklı dillerde sunumlar gerçekleştirmektedir.

Diğer yandan bir hayvansever olarak birçok toplulukla birlikte hareket edip sokak hayvanları için beslemelere katılmakta, bazı derneklerle birlikte onlar için çalışmalar yürütmektedir.

Ayrıca Uluslararası Omurilik Felçliler Derneğinde uzun yıllardır çalışmalar yapan Yüce, derneğe başvuran kişileri topluma kazandırmayı, onlara istihdam sağlamayı amaç edinmiş, bu bağlamda ilgili kurum ve kuruluşlarla çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Seyahat etmeyi çok seven Yüce, her fırsatı değerlendirip görmediği ülkelere gitmeye, Türkiye’nin de güzel şehirlerini keşfetmeye çalıştığını dile getirmiştir. Eğitmen olma yolunda ilerlediği dalış sporunu da her fırsatta yapmaya çalışmaktadır.

Eşi Kim? Evlimi?

2015 yılında bir sokak hayvanına yardım ederken tanıştığı TRT Türk’ün reji yönetmeni Gürkan Atak ile evlenmiştir.

Resmi instagram hesabı @sezenyuce_ ‘dir.
sezen yuce3 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz