Şakir Öner Günhan

Şakir Öner Günhan Türk Halk Müziği Sanatçısı, Yapımcı, Yönetmen ve Sunucu olarak uzun seneler hizmet vermiştir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Şakir Öner Günhan Kimdir? Aslen Nereli?

1942 yılında Bursa’nın Mudanya İlçesi’nde dünyaya gelen usta sanatçı baba tarafından aslen Yozgat’lıdır. Memur bir babanın evladı olarak dünyaya gelmiş bu sebeple İlkokul ve Ortaokul tahsilini Anadolu’nun pek çok yerinde tamamlamak zorunda kalmıştır. Lise eğitimini ise Ankara’da tamamlayan Günhan, Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi ile Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü ile birlikte, Ankara Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

1966 senesinde Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı olarak TRT’ye girmiştir. TRT’de 1973 senesinde prodüktör olarak çalışmıştır. Daha sonra Yörelerimiz Türkiye, Ankara Rüzgarı ve Türkülerin Hikayesi başta olmak üzere pek çok televizyon programında sunucu, yönetmen ve yapımcı olarak görev yapmıştır.

Şakir Öner Günhan Evlimi? Eşi Kim?

Türk Müzik dünyasının yakından tanıdığı ve TRT ‘de sanatçı olarak görev yapan Nursaç Öner Günhan (eski ismi ile Nursaç Doğanışık) ile evlidir.

İnstagram Hesabı: @sakironergunhan

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz