Ahmet Hakan

Ahmet Hakan CNN Türk ekranlarında Tarafsız Bölge isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ahmet Hakan Kimdir?

Ahmet Hakan gazeteci, sunucu, köşe yazarı. Babasının memur olması nedeni ile Türkiye’nin bir çok yerinde çocukluk yıllarını geçirmek zorunda kalmıştır.

Babası Hamdi Coşkun Silivri Eski Müftülerindendir. Mahmut Fazıl Coşkun ve Abdullah Topel Coşkun isimlerinde iki kardeşi vardır. Babasının Müftü yani memur olması sebebi ile Ağrı, Amasya, Çanakkale ve Balıkesir’de yaşamış, Lise döneminde iken Mavera Dergisi’ne abone olmuştur. O dönemlerden itibaren edebiyata ve kitaplara büyük ilgi duymuştur.

İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuş, ardından Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne başlamış sonra İstanbul’a gelerek bir süre burada eğitimini sürdürmüştür.
Ahmet Hakan5 jpg

Ahmet Hakan Nereli

Ahmet Hakan aslen Yozgat’lıdır. Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde dünyaya gelmiştir.

Üniversite dönemlerinde hikaye yazan başarılı isim, 1993 ve 1994 seneleri arasında TGRT kanalında muhabir olarak görev yapmış, Yankı isimli bir haber programı yapan ekipte yer almıştır. Üniversite döneminde yazdığı bazı hikayeleri Yedi İklim Dergisi’nde yayınlanmıştır.

Kanal 7’de İskele Sancak programını yapmış ve 2003 senesinde kanaldan istifa ederek ayrılmıştır. Ayrıca Haber Müdürlüğü ve ana haber spikerliği görevini üstlenmiştir. Kanal 7’de yaptığı İskele Sancak programı’nın bazı bölümlerini kitap haline getirmiştir.

Yazarlık hayatına Yeni Şafak ile başlamış sonrasında Sabah Gazetesi ile devam etmiştir. 16 Ocak 2017 tarihinden itibaren Kanal D Ana Haber bültenini sunmaya başlamış ve aynı zamanda Kanal D haber dairesi başkanlığı görevini üstlenmiştir.

İlerleyen süreçte ise Hürriyet’te yazmaya devam etmektedir. Ayrıca CNN Türk kanalında ise Tarafsız Bölge isimli programı sunmaya devam etmektedir.
Ahmet Hakan3

Ahmet Hakan Kaç Yaşında?

Ahmet Hakan 56 yaşındadır. Doğum tarihi 11 Ağustos 1967, burcu aslan, doğum yeri Yozgat.

Kitapları :

Neden Milliyetçilik?
Çeteler, Mafya ve Siyaset
Sivil, Dayanılmaz Bir Yürek (Birey Yayınları)
Oktay Sinanoğlu: bir Türk dehası
Deniz Baykal: CHP ve Anadolu solu

1 Ekim 2015 tarihinde evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğramış ve olayda burnu, kaburgası kırılmıştır. Daha önce tehditler alması sebebi ile koruma talebinde bulunmuş, ancak başvurusu sonuçsuz kalmıştır. Olayı gerçekleştiren şahıslardan ikisinin AKP Fatih İlçe Teşkilatı üyesi oldukları ortaya çıktığı belirtilmiştir.

Evlimi? sorusunun cevabı bekardır. Kendisine neden evlenmediniz sorusu sorulduğunda, denk gelmedi cevabını vermiştir. Bekarlık sultanlıktır diyen ünlü isim günümüze kadar pek çok güzel isim ile sevgili olduğu haberleri ile gündeme gelmiştir. Bu isimlerden bazıları bir çok kaynakta şu şekilde geçmektedir. “Pelin Batu, Asena Atalay, Başak Sayan, Zuhal Olcay, Şehnaz Çakıralp, Devin Özgün Çınar, Neşe Sapmaz, Elif Dürüst ve Nehir Erdoğan.”

Ünlü isim günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Sekter isminde bir kedisi vardır.

Resmi twitter hesabı @ahmethc, resmi instagram hesabı ise @ahmethakanc ‘dir.

2 Yorumlar

  1. Ahmet Hakanı Kanal 7 döneminden beri takip ederim. Kendisine her kesim tarafından yanar döner vasfının yakıştırılmasına katılmıyorum. Tam aksine kendince doğru bulduğunu her dönemde cesaretle her platformda dile getirmiştir, menfaatine uymasa dahi… Keşke tüm gazeteci ve televizyoncu Hakan kadar vicdanlı olabilse.. Hakanı anlayabilmek için, sağ-sol yada siyasi islamcılık tutuculuğundan yada marjinalliğinden kurtulmak gerekir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz