Lütfullah Kayalar

0

Lütfullah Kayalar İyi Parti Yozgat Milletvekili Adayı. Tarım, Orman, Köyişleri ve Maliye Eski Bakanı – TBMM KİT Komisyon Eski Başkanı – TBMM İdare Amiri. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Lütfullah Kayalar Kimdir?

Lütfullah Kayalar siyasetçi, hukukçu, avukat.

Namık Kemal İlkokulu ardından Yozgat Merkez Ortaokulu ve Ankara Aydınlık Evler Lisesi’ni tamamlamıştır. Kısa süre Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde eğitim süreci sonrası, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Lütfullah Kayalar Nereli?

Lütfullah Kayalar Yozgat’lıdır. Aslen baba tarafından Yozgat İli Akdağmadeni İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Üniversite eğitimi sonrasında Ankara ve memleketi Yozgat’ta avukat olarak çalışmıştır. Spor ile iç içe olan Kayalar bir süre Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Lütfullah Kayalar Siyaset Hayatı

Lütfullah Kayalar 1983 senesinde Anavatan Partisi, Ankara İl Örgütü kurucusu olarak siyaset dünyasına giriş yapmış ve Yozgat Milletvekili seçilmiştir.

17, 18, 19, 20 ve 21. Dönem Yozgat Milletvekilliği görevini üstlenmiştir. Ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi BMM Başkanlık Divanı İdare Amirliği. Türkiye Büyük Millet Meclisi KİT Komisyon Başkanlığı, Tarım Orman ve Köy İşleri ve Maliye Bakanlıkları görevlerinde bulunmuştur.

AGİT Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu üyesi olarak görev almıştır. 2007 Genel seçimlerine ANAP’ın girmemesi sonrasında, Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olmuş ancak seçilememiştir. 1 Kasım 2015 tarihinde Türkiye genel seçimlerinde Yozgat Bağımsız Milletvekili adayı olmuştur.

2023 yılında ise Meral Akşener‘in kurucusu olduğu İyi Parti’den Yozgat Milletvekili Adayı olduğu açıklanmıştır. Günümüz itibariyle hukukçu olarak danışmanlık görevini de sürdürmektedir.

Resmi instagram hesabı @lkayalar resmi twitter hesabı ise @LKayalar ‘dır.
Lutfullah Kayalar1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz