Mesut Uçar

0

Mesut Uçar Türk hacker ve Siber Güvenlik Uzmanı. Hakkında merak edilen soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mesut Uçar Kimdir? Aslen Nereli?

1992 yılında dünyaya gelen Mesut Uçar aslen Sivas’lıdır. Hacker, Siber Güvenlik Uzmanı ve Konuşmacı, takma adı LordERROR olarak ta tanınmaktadır.

7 yaşında Bilgisayarla tanıştı. Öğrenimini Yakın Doğu Üniversitesi lisans mezunu olarak tamamladı. Bilgisayar mühendisliği üzerine yüksek lisans yapmaktadır.

Siber güvenlik üzerine yurtiçi ve yurtdışında toplam 26 Üniversitede, Siber Güvenlik, Siber Savaş, Ulusal Siber Güvenlik Duvarı, Siber Saldırıların Borsaya, finans kaynaklarındaki etkileri üzerine birçok konuşmalar gerçekleştirdi.

Dünya çapında ödül avcılığı Bug bounty kapsamlarında birçok markanın sistemlerine güvenlik açığı bularak bu kapsamda dünya çapında white hat hacker” listesine adını yazdırdı.

Uçar, aktif olarak Devlet sistemlerini, büyük firma ve şirketlerin Siber Güvenlik danışmanlığını yaparak hayatını sürdürmekte. Bilgi Güvenliği üzerine eğitimler veriyor ve aynı zamanda Uluslar arası Bilgi Güvenliği baş denetçisi.

Ödülleri: Ebay, Sony, TMobileAdobe, Yandex, Microsoft, IBM, Paypal, Bloomberg, Kaspersky, LGAT&T, Acer, McAfee, Toshiba, NortonLifeLock, Alfa-Bank ve Nvidia.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz