Merve Yıldırım

Kariyerine magazin programı ile adım atan Mina Merve Yıldırım Fox TV’de Benden Söylemesi isimli programı sunmaktadır. Haber muhabiri ve sunucu olarak çalışma hayatını sürdürmektedir. 1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Meslek hayatına Lise 2. sınıfta Atv Haber’de staj yaptığı dönemde adım atmıştır. Ardından Özel Marmara Radyo TV Gazetecilik Anadolu Meslek Lisesi’nden mezun olmuş, ardından Maltepe Üniversitesi’nde eğitimini tamamlamıştır. O dönemde hem diksiyon hemde İngilizce eğitimi almıştır. Staj bittikten sonra Star Tv Magazin Servisinde muhabir olarak çalışmaya başlamıştır. Kültür, sanat ve magazin alanında hem kendisini geliştirmiş hemde röportajlar yapmıştır. Sonrasında Kanal D Magazin ve TRT Müzik ile sunuculuk ve spikerlik kariyerini sürdürmüştür.

Haberleri sunarken önünde yazı olmadığını ve doğaçlama anlattığını belirten Yıldırım 8 yılı aşkın bir süre muhabirlik yapmıştır. Fox Haber Merkezi’nde Fatih Portakal, İsmail Küçükkaya, Murat Güloğlu ve Gülbin Tosun’un sunduğu haber bültenlerine canlı bağlantılar yapmıştır.

Aslen nereli olduğu ile ilgili henüz net bir bilgiye ulaşamadığımız Merve Yıldırım hakkında detaylı bilgiler çok yakında eklenecektir.

3 Yorumlar

  1. Merve hanım Pazar günü benden söylemesi programı için size ve Meliha hanıma çok teşekkür ediyorum . Çok ilgini,zi çekecek bir konu var size nasıl iletebilirim.Erdal TEKAN

  2. Merve hanim Meliha hanim la ya Beraber konusuyor, ya da Meliha hanim in Lafini Agzina tikiyor. Özel hayatimizda bile saygisizlik olarak adlandirilan bu davranisi. Merve hanim bir Programda yapmasi inanilir gibi degil, Merve hanim Programi bitince tekrar Bakarsa Belki hatasini anlar.

  3. Merve ile Meliha Hanının her pazar günü işlemiş olduğu güncel konular ,yapmış oldukları röportajlar son derece başarı. Bence biraz daha toplumu ilgilendiren derin konulara girmelerini isteriz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz