Mehmet Tolga Akalın

Mehmet Tolga Akalın İYİ Parti Milli Güvenlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mehmet Tolga Akalın Kimdir?

Mehmet Tolga Akalın siyasetçi, avukat, hukukçu. Tekirdağ Anadolu Lisesi ardından, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Resmi sosyal medya hesaplarında şu açıklamalar mevcuttur. “İYİ Parti Milli Güvenlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yrd. Ergenekon ve Balyoz Davası Müdafi Aletli dalış Ju-Jutsu Eğt.Tarım ve Enduro Motor Gönüllüsü.”

Mehmet Tolga Akalın Nereli?

Mehmet Tolga Akalın aslen Edirne Keşan doğumludur.

Siyaset ile 1989 yılında Tekirdağ’da 14 yaşındayken tanışmıştır. 1992 senesinde Keşan İlçe Ocakları Yöneticisi olarak görev yapmıştır.

1995 yılında Keşan Ülkü Ocakları 2. Başkanı, 1997 ve 2002 yılları arasında Keşan Ocak Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2003 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Keşan İlçe Yöneticisi, 2006 yılında MHP Keşan İlçe Başkanı ve 2006 yılında MHP Edirne İl Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Geçmiş dönemlerde MHP ‘den ayrılmış ve siyaset hayatına İYİ Parti çatısı altında devam etmeye karar vermiştir.

Meral Akşener‘in kurucusu olduğu İYİ Parti’de Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Milli Güvenlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

2023 yılında Edirne 1’inci sıra İYİ Parti Milletvekili Adayı olduğu açıklanmıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır. Resmi instagram hesabı @mehmettolgaakalin resmi twitter hesabı ise @avtolgaakalin ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz