Keto

Keto hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Aslen nereli? kaç yaşında ve neden öldü? ölüm sebebi nedir? kısaca biyografi ve hayatı ile ilgili bilgiler.

Keto ünvanı ile tanınan ve geçmiş yıllarda Medyum Memiş ile olan kavgası nedeniyle hatırlanan Medyum Keto’nun gerçek ismi Hacı Bülent Aydoğan’dır. Uzun bir dönem Almanya’da yaşamış ardından İstanbul Bakırköy’e yerleşmiştir.

Aslen Gaziantep Nizip İlçesi Zergil Köyü’ndendir. Çok küçük yaşlarda annesini yitirmiştir, doğuştan kısmi özürlü ve kekeme olarak hayatını sürdürmüştür.

İlerleyen yaşlarda kendisinde metafizik ve olağanüstü hisler fark etmeye başlamış ardından ailesi ve çevresi tarafından farklı olduğu düşünülerek ilgi odağı olmuştur. Oda bunu karşılıksız bırakmayarak ilk önce memleketinde ardından Türkiye’de bir çok vatandaş ve ünlü için hastalıklara çözüm aramaya başlamıştır. Özellikle 1990’lı yıllarda sanat camiası, iş dünyası ve ekonomik yönden ferah olan bir çok insanın dikkatini çekmiş ve siyasetçilerinden danışmanı olarak medyumluk yapmıştır.

04 Mayıs 2019 tarihinde Onur Akay tarafından vefat ettiği duyurulmuştur. Son yıllarını bir huzur evinde geçiren Keto vefatından önce 3 kez beyin ameliyatı olmuş ancak 58 yaşında iken hayata gözlerini yummuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz