Kenan Otlu

Kenan Otlu CHP Maltepe İlçe Başkanı, eski İl Gençlik Kolu Başkanı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Kenan Otlu Kimdir?

Kenan Otlu işletmeci, siyasetçi, CHP Maltepe İlçe Başkanı. Eski il gençlik kolu başkanı, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan yardımcısı. Eğitim hayatına doğup büyüdüğü memleketi Sivas’ta başlamıştır. Sivas Yücebaba Köyü İlköğretim Okulu’nda başladığı İlkokul eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Ardından Küçükyalı Endüstri Meslek Lisesi’ni bitirmiştir.

Kocaeli Üniversitesi Gölcük MYO Otomotiv Bölümü ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.
Kenan Otlu2 jpg

Kenan Otlu Nereli?

Kenan Otlu aslen Sivas’lıdır. Baba tarafından aslen Sivas Yıldızeli İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

2010 senesinde ilk olarak CHP İlçe Yöneticisi ardından, İlçe sekreterliği gibi görevler üstlenmeştir. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe Gençlik Örgütü Başkanlığı görevine atanmıştır.

2 seneden fazla yaptığı görev süresince, bir çok etkinliğe imza atmış, lise ve üniversite örgütlenmelerine kendi ilçesinden başlamak üzere öncülük etmiş, gençlik kademesinde ilk kez mahalleler bazında örgütlenmeyi sağlamıştır.

20 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Gençlik Örgütü Kongresi’nde CHP İstanbul Gençlik Örgütü Başkanlığı’na seçilmiştir. En son CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından CHP Maltepe İlçe Başkanı olarak görevlendirilmiştir. Maltepe’de eski İl Gençlik Kolları Başkanı Otlu ile, eski parti ilçe yöneticisi mevcut Maltepe Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Olcay Yılmaz arasında geçen oylamada, Otlu 209 oy alırken Olcay Yılmaz 193 oyda kalmıştır.

Resmi instagram hesabı @kenan.otlu ‘dur.
Kenan Otlu5 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz