Bahar Gençalp

Bahar Gençalp rol aldığı Ben Bu Cihana Sığmazam isimli dizi ile dikkat çekmiştir. Güzel isim hakkında merak edilenler, oyunculuk kariyeri, biyografi ve kısaca hayatı.

Bahar Gençalp Kimdir?

Bahar Gençalp manken, model, sinema, film ve dizi oyuncusu. İstanbul’da tamamladığı İlk ve Ortaöğrenim sonrasında, İstanbul Okan Üniversitesi Sanat Tasarım Mimarlık Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümü’nden mezun olmuştur.

Bahar Gençalp Nereli?

Bahar Gençalp baba tarafından aslen Bursa, anne tarafından aslen İzmir, doğma büyüme ise İstanbul’ludur.

Oyunculuk kariyeri öncesindede dikkat çeken güzel isim 2017 yılında Miss Turkey Güzellik yarışmasına katılmıştır. Miss Turkey Güzellik yarışmasında finale kalmış, bir süre mankenlik ve fotomodellik yapmıştır. İlerleyen süreçte özellikle sosyal medya dünyasınında ilgisini çeken Gençalp, model kimliğinin yanı sıra fenomen olarak tanınmıştır. Günümüz itibariylede sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarını sürdürmektedir.
bahar gencalp2

Bahar Gençalp Boyu, Kilosu

Bahar Gençalp 1.74 boyunda ve 55 kilodur.

Bahar Gençalp Kaç Yaşında?

Bahar Gençalp 26 yaşındadır. Doğum tarihi 28 Nisan 1997, burcu ise boğa’dır.

Oyunculuk Kariyeri:

Güzel isim model ve fenomen kimliği ile tanınmış olsada günümüz itibariyle profesyonel olarak oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

2023 yılında FOX Tv ekranlarında yayınlanan Yasak Elma isimli dizi ile ilk dizi oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiştir. Daha sonra ATV ekranlarında yayınlanan Ben Bu Cihana Sığmazam isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve Erçin karakteri için kamera karşına geçmiştir.

Ben Bu Cihana Sığmazam dizi oyuncuları Oktay Kaynarca, Bensu Begoviç, Oya İloğulları, Aykut Yılmaz, Erdal Hanedar, Berfe Sancak, Galip Erdal, Osman Soykut, Burak Çelik, Ebru Özkan, Ali Seçkiner ve Ragıp Savaş gibi isimlerden oluşmuştur.

Resmi instagram hesabı @bahargencalpp ‘dir.
bahar gencalp4 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz