Kürşat Gürel

0

Kürşat Gürel son dönemde özellikle seslendirdiği Bir Gülüşü Var isimli şarkı ile büyük bir beğeni kazanmıştır. Hakkında ise müzik severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kürşat Gürel Kimdir?

Kürşat Gürel müzisyen, şarkıcı, besteci. Çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile ilgilenmeye başlamış, piyano ve kemençe tutkusu müzik kariyeri için büyük bir basamak olmuştur. Piyano ile müzik dünyasına giriş yapmış daha sonra şan, kemençe ve solfej dersleri almıştır. Uzun yıllardır aralıksız olarak sahne performanslarına devam etmektedir.

Özellikle sosyal medya dünyasında ve youtube video kanalında paylaştığı şarkılar büyük bir ilgi görmüştür. Trabzon’lu isim Esra Akaydın ile birlikte seslendirdiği Haram Olasın isimli şarkı bir çok listenin başında yer almıştır. Kısa süre içinde ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Kürşat Gürel Nereli?

Kürşat Gürel aslen Sakarya’nın Sapanca İlçesi’nde doğmuştur.

Bazı kaynaklarda belirtilen bilgilere göre baba tarafından aslen Artvin Hopa’lıdır. (Ancak Artvinli olduğu kesin teyit edilmiş bir bilgi değildir.) Vermiş olduğu bir röportaj’da kendimi bildim bileli Sakarya, Sapanca’dayım. Açıklamasında bulunmuştur. Bir nevi aslen Sakarya’lı olduğunu da belirtebiliriz.

Seslendirdiği Bir Gülüşü Var, Yanar Yüreğim, Alev Alev, Haram Olasın ve Hani Sözlerin Hani Yeminin gibi şarkılar büyük bir beğeni ile dinlenmektedir.

2015 senesinde jüri üyeliğini Mustafa Sandal, Demet Akalın, Fuat Güner ve Gülben Ergen’in üstlendiği ve TV8 ekranlarında yayınlanan Rising Star isimli yarışmaya katılmıştır. Katıldığı Rising Star adlı yarışmada Karadeniz eseri dizdize’yi seslendirmiştir. Seslendirdiği eser hem jüriden, hemde seyirciden tam not almıştır.

Özellikle seslendirdiği Bir Bakışı Var, Bir Gülüşü Var isimli şarkı ise büyük bir patlama yapmıştır. Şarkının video klibi Youtube video sitesine 7 Ağustos 2021 tarihinde yüklenmiş kısa süre içinde milyonlarca kez izlenmiş ve dinlenmiştir. En son klibin izlenme sayısı ise 46 Milyon’un üzerine çıkmıştır.

Şarkının sözleri ise şu şekildedir.

Bir gülüşü var
Bin derde deva desen
Bir bakışı var
Dünyalar ona bedel
Severken inanırım
NAZARDAN kaybolmuş AŞKLARA
Söyleyin soranlara
Şükürler olsun biz kavuştuk.

Kürşat Gürel Kaç Yaşında?

Kürşat Gürel 28 yaşındadır. Doğum tarihi 28 Nisan 1990, burcu ise boğa.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz