Kenan Esenboğa

Kenan Esenboğa Al Bismillah diyerek büyük bir iyilik akımının öncüsü olmuştur. Youtube video kanalı ve diğer sosyal medya hesapları üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Özellikle sokak hayvanları için yaptığı yardımlar taraflı tarafsız her kesimden büyük bir takdir ile karşılanmıştır. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? eğitimi, mesleği, ne iş yapıyor? Kısaca hayatı ve biyografi bilgiler.

Kenan Esenboğa Kimdir? Nereli?

1982 Ağrı doğumlu olup, Sakarya da ikamet etmektedir. Henüz küçük yaşlarda geçim sıkıntısı yaşadıkları memleketinden 6 yaşında gurbet yollarına düşmüş 5 çocuklu bir ailenin çocuğudur. Doğudan büyük şehire taşındıklarında okumak ve çalışmaktan başka çareleri kalmamıştır. Bu sebeple, ailesini geçindirmeye çalışmak ve kardeşlerinin eğitimine katkı sağlamak amacı ile sokaklarda kahvehanelerde simit satmaya başlamıştır.

İlk ve orta öğremini burada tamamladıktan sonra Sakarya İmam Hatip Lisesinden mezun olup, daha sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde halen eğitimine devam etmektedir. Satamadığı simit ve poğaçalarını sokak hayvanlarına dağıtan Kenan Esenboğa, kulanıcısı olduğu youtube kanalı ve tiktok uygulamasıyla hayvanlara yemek verirken kullanmiş olduğu albismillah sözü ile çektiği videolarla Türkiyenin en büyük akımları arasına girerek herkesin beğenisini ve takdirini kazanmıştır.

Türkiye ve dünyanın bir çok ülkesinden yüzbinlerce insan bu akıma dahil olup birbirlerine birşeyler uzatarak albismillah diyerek bu akıma dahil olmaktadırlar. Sosyal medyadan kazandığı tüm gelirini sokak hayvanlarının bakımına harcayan Kenan Esenboğa bir çok sivil toplum kuruluşu tarafından merhamet elçisi olarak dillendirilmektedir. Katıldığı bir çok televizyon programı ve ulusal basındaki haberleri ile adından sıkça söz ettirmektedir.

Sosyal medya hesapları:

Tiktok hesabı: https://www.tiktok.com/@kenan.esenboga
Youtube hesabı: https://www.youtube.com/c/KenanEsenboğa
İnstagram hesabı: https://www.instagram.com/kenan_esenboga/


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz