Sena Alkan

Sena Alkan Haber Türk ekranlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Başarılı isim hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca kariyeri, eğitimi, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

Sena Alkan Kimdir?

Sena Alkan gazeteci, muhabir, haber programı sunucu, haber spikeri. Hafta içi Para Gündem, Salı günleri ise Açık ve Net isimli program ile Habertürk ekranlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Bölümü mezunudur. Eğitimine daha sonra İngiltere’de devam etmiştir. Başarılı sunucu, İtalyanca, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

2013 yılında Daily Sabah Gazetesi bünyesinde muhabir ve seyahat sayfası editörü olarak çalışmıştır. İlerleyen süreçte ise ATV ve A Haber kanalında diplomasi muhabiri olarak çalışmalarını sürdürmüş ardından, CNN Türk ekranlarına transfer olmuştur.

Yaptığı röportajlar, sunduğu başarılı programlar ile adından söz ettirmiştir. Son dönemde İsrail Filistin savaşı sırasında da sıcak bölgeden sık sık canlı yayın yapmış, muhabir olarak olay bölgesinden durumları aktarmıştır.

Günümüz itibariyle ise Habertürk ekranlarında Para Gündem, Açık ve Net programları ile çalışmalarına devam etmektedir.
Sena Alkan1 jpg

Sena Alkan Nereli?

Sena Alkan aslen Sakarya doğumludur.

Sena Alkan Boyu, Kaç Yaşında?

Sena Alkan 33 yaşında ve 1.67 boyundadır. Burcu terazi, kilosu ise 55 olarak bilinmekte.

Sena Alkan Evlimi? Eşi Kim?

Sena Alkan’ın eşi Hüseyin Aktürk’tür. Bu evliliğinden Alya isminde bir kızı vardır.

Eşi Hüseyin Aktürk Avrupa Birliği Danışmanı, Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşları için Eğitim, Danışmanlık ve İzleme & Değerlendirme hizmeti veren Ankara AB Akademi’de Genel Müdür’dür.

Resmi instagram hesabı @alkansena, resmi twitter hesabı ise @senaalkan ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz