İrfan Kaya Ülger

İrfan Kaya Ülger Prof. Dr. Avrupa Birliği ve Balkan Uzmanı (Expert on EU & Balkan Affairs). Hakkında tüm detaylar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İrfan Kaya Ülger Kimdir?

İrfan Kaya Ülger akademisyen, siyaset bilimci, araştırmacı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü (1989) mezunudur. 1990 ve 1991 seneleri arasında Milli Savunma Bakanlığında Uzman Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1992 ve 1993 senesinde farklı gazeteler bünyesinde muhabir olarak çalışmıştır. Prof. Dr. Ülger 1993 yılında İzmir Ticaret Odası Uzman Yardımcısı. 1993 ve 1993 yılları arasında ise ithalat ve pazarlama üzerine sektörlerde çalışmalar gerçekleştirmiştir.
irfan kaya ulger3 jpg
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Yüksek Lisans, yine aynı üniversitesi AB ve Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü’nde Doktora yapmıştır. 1994 senesinde Gazi Üniversitesi Ulusal İlişkiler Bölümü Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Prof. Dr. Ülger, 2003 senesinde Doçent olmuştur.

İrfan Kaya Ülger Nereli?

İrfan Kaya Ülger aslen Sivas doğumludur.

İrfan Kaya Ülger Kaç Yaşında?

İrfan Kaya Ülger 59 yaşındadır. Doğum tarihi 29 Haziran 1964, burcu ise yengeç.

Günümüz itibariyle Kocaeli Üniversitesi İlişkiler Bölümünde A.B.D Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir. 1988 yılında Yabancı Sermaye Koordinasyon Derneği Mansiyonu kazanan Prof. Dr. Ülger Mülkiyeliler Birliği Üyesi.

Bir çok makalesi, bir çok dergi bünyesinde yayınlanmıştır. Ayrıca Prof. Dr. Orhan Oğuz’a Armağan kitabında da yayınlanmıştır.

Resmi twitter hesabı @EuRiderFx, resmi instagram hesabı ise @iku_1999 ‘dur.
irfan kaya ulger3 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz