İlhan Uzgel

0

İlhan Uzgel CHP Dışişleri Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı. Hakkında merak edilen tüm detaylar. Kısaca kariyeri, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

İlhan Uzgel Kimdir?

İlhan Uzgel Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dış Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Parti Meclisi Üyesi, CHP MYK Üyesi.

1988 yılından itibaren Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde çalışmıştır. 2017 yılının Şubat ayında Bölüm Başkanlığı yaptığı dönemde ihraç edilmiştir.

Ankara ve Cambridge Üniversitelerinde yüksek lisans yapan Uzgel, Ankara Üniversitesinden Doktora derecesini almıştır.

LSE, Georgetown gibi Üniversitelerde Doktora ve Doktora sonrası araştırmalar yapmış, Oklahoma City Üniversitesinde dersler vermiştir.

British Council, Jean Monnet ve Fulbright gibi burslardan faydalanan Uzgel, daha çok ABD dış politikası, Türk dış politikası, Balkanlar gibi konularla ilgilenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Kurultayında, Dışişleri Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak seçilmiştir.

Uzgel Nereli?

İlhan Uzgel aslen Ankara’lıdır.

Resmi instagram hesabı @ilhanuzgel, resmi twitter hesabı ise @ilhanuzgel ‘dir.

Akademik çalışmalarında özellikle ABD dış politikası, Türk dış politikası ve Balkanlar gibi konulara odaklanmıştır. Bu alanlarda yazdığı makaleler, kitaplar ve katkılar, uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi alanında saygın bir isim olarak bilinmesini sağlamıştır.

Bazı Eserleri

Ulusal Çıkar (2004, İmge), Türkiye’nin Komşuları (derleme, 2002, İmge) ve “AKP Kitabı” (derleme, 2009, Phoenix).

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz