Hüseyin Coşkun

Hüseyin Coşkun İstanbul Sarıyer İlçesi AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan isim olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hüseyin Coşkun Kimdir?

Hüseyin Coşkun Siyasetçi, Sarıyer İlçesi (Cumhur İttifakı) AK Parti Belediye Başkan Adayı. 1978 yılının Temmuz ayında İstanbul’un güzide İlçesi Sarıyer’de dünyaya gelmiştir.

Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. 2003 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyaset dünyasına giriş yapmıştır.

2009 – 2011 ve 2011 – 2012 yılları arasında AK Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2009 yılından bu yana AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi ve İBB Meclis Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
huseyin coskun belediye baskan adayi jpg

Hüseyin Coşkun Nereli?

Hüseyin Coşkun aslen Sivas Koyulhisar, doğma büyüme ise İstanbul Sarıyer’lidir.

Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler seçimlerinde, İstanbul Sarıyer İlçesi için aday olarak Hüseyin Coşkun’u açıklamıştır.

2024 Belediye Yerel Seçimlerinde Sarıyer’e hizmet etmek için Sarıyer Belediye Başkanlığına aday olan Coşkun, Sarıyer’in ve Sarıyer halkının sorunlarını biliyoruz açıklaması ile Sarıyer’e hizmet sevdasıyla bu yola çıkmıştır.

Resmi sosyal medya hesabından adaylık sonrası şu açıklamalarda bulunmuştur.

“Doğup büyüdüğüm, hayatımın en güzel günlerini geçirdiğim, her köşesinde mutluluğu, huzuru ve sevgiyi teneffüs ettiğim Sarıyer…

Esnafından üreticisine, emekçilerine, balıkçısına, gencinden, kıymetli büyüklerimize herkesin derdiyle dertlendiğim Sarıyer…

Yıllardır kıymetli Sarıyerlilerin hakettiği hizmeti alabilmesi için sürdürdüğümüz mücadelemizde sonucu Sn.Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle Sarıyer Belediyesi Başkan Adayı ilan edildik.

Çıktığımız bu kutlu yolda milletimize hizmet aşkıyla gece gündüz demeden çalışacağımıza söz verdik.

Dava ve yol arkadaşlarımızla birlikte, Allah bu güzel ilçemize nice hizmetler yapmayı, eserler kazandırmayı bizlere nasip etsin.

Sarıyer’imizde yepyeni bir değişim için birlikte BAŞLIYORUZ…”

Evli olan Hüseyin Coşkun’un 3 evladı vardır.

Resmi instagram hesabı @huseyincoskunhc, resmi twitter hesabı ise @huseyincoskunhc ‘dir.

Ayrıca resmi web sitesi üzerinden hakkında ve diğer projeleri vb. detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

https://huseyincoskun.com.tr/

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz