İbrahim Kırkayak

İbrahim Kırkayak TRT3 Spor ekranlarında maç programlarını sunmaya devam ediyor. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İbrahim Kırkayak Kimdir?

İbrahim Kırkayak sunucu, yorumcu, spor spikeri, muhabir. TRT ekranlarında uzun yıllardır canlı televizyon programları sunmaya devam etmektedir.

İbrahim Kırkayak Nereli?

İbrahim Kırkayak Eskişehir’lidir. Aslen Eskişehir nüfusuna kayıtlı olan Kırkayak, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Mühendisliği bölümü mezunudur. Ancak mezuniyetin ardından hiç mezun olduğu alan üzerine çalışmamıştır.

Ayrıca eğitim gördüğü dönemlerde kendisinden sonra tüm sıraların zımparaya gönderildiğini bir röportaj’da dile getirmiştir. Çünkü tüm sıralara futbolcu isimleri ve maç skorları yazdığını aktarmıştır.

Çocukluk yıllarından bu yana tüm futbol görüntülerini, skorları, maçları ve futbolcu isimlerini hafızalara kazıyan neredeyse arşivleri aklında barındıran ender spor adamlarından birisidir.

İbrahim Kırkayak Kaç Yaşında?

İbrahim Kırkayak 49 yaşındadır. Doğum tarihi 1974.

Aktüel Spor programı ile canlı maç yayınlarına devam etmektedir. Program da sık sık Alp Pehlivan ve diğer isimlerle canlı yayınlarda futbol üzerine yorum ve yayınlarını sürdürüyor.

Resmi twitter hesabı @IKrkayak resmi instagram hesabı ise @enguzel14

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz