Güzide Mertcan

Güzide Mertcan hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? kocası kim? aslen nereli? eğitimi, iş hayatı, ailesi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1988 yılının Nisan ayında dünyaya gelen Güzide Mertcan, aslen İzmir’de doğmuştur. Celal Bayar Üniversitesi’nden başarı ile mezun olmuş evlendikten sonra yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmeye başlamıştır. Daha sonra ablası ile birlikte ortak olarak kurmuş olduğu bir tekstil firması ile iş hayatını sürdürmüş, günlük giyim ve abiye kıyafetler hazırlamıştır. Ancak evlilik ve ardında çocukları sebebi ile iş hayatını askıya almak zorunda kalmıştır.

İlerleyen süreçte çocukları büyümüş ve oda tekrar bir şeyler ile meşgul olmaya karar vermiş ve estetisyenlik üzerine eğitim almıştır. O süreçte ise en büyük hobilerinden olan yemek yapma tutkusu onu televizyon ekranlarında yayınlanan yemek programlarına itmiştir. Ekran severler tarafından Tv 8 ekranlarında yayınlanan Masterchef adlı yemek yarışması ile tanımıştır. Ayrıca bir dönem sosyal medya hesapları üzerinden tarif videoları çekmiş, hazırlamış ve takipçileri ile paylaşmıştır.


Evlendikten ve çocuklarını büyüttükten sonra kendisine de vakit ayırmak istediği ve 30’lu yaşlara geldiğini bu nedenle Masterchef yarışmasına katıldığını dile getirmiştir.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan Güzide Mercan’ın asıl mesleği ise bir çok kaynakta estetisyenlik olarak geçmektedir. Eğitim hayatını Manisa ve İzmir’de tamamlamıştır.

Güzide Mertcan iş hayatı, eşi ne iş yapıyor? açıklamaları;

Tüm bunların yanı sıra iş hayatını sürdürmektedir. Sahibi olduğu Minel Aşk ve She Sea markalarının ablası ile ortak sahibidir. Sektörün en bilinen tesettür giyim markalarından olan Minel Aşk ve She Sea sıfırdan başlanan ve çok emekler verilerek bugünlere gelen büyük iki işletmedir.

En son bir arkadaşının Güzide’nin kocasının parkına gittik diye espri yapmış olması ile başlayan asılsız haberler büyüyerek devam etmiştir. Bir çok haber sitesinde Güzide’nin 7 Milyonluk evi, lüks yaşantısı vb. başlıklı haberler yapıldığı için resmi sosyal medya hesaplarından Sükut ikrardandır sözünden yola çıkarak açıklama yapma gereği duymuştur. Eşi Mustafa Mert’in Kastamonulu olduğunu ve 8 kardeşin sonuncusu olduğunu belirtmiştir. Eşinin babasının köyde hocalık, ayrıca kaynakçılık ta yaptığını yazmıştır.

Eşi ile evlendiği dönemde eşinin bir firmada maaşlı çalıştığını, sonrasında defalarca battığını ancak hiç bir zaman vazgeçmediğini sözlerine eklemiştir. Ama eşinin inandığını, kenarda hiç birikimi olmadan sadece inandığı için gece gündüz çalıştığını ve günümüzde dünyanın sektöre yön veren Robotik şirketlerinden birinin sahibi olduğunu aktarmıştır. Şirketi %90 ihracat ile Türkiye’nin en önemli teknoloji ihracatçılarından olduğunu belirtmiştir.

Güzide Mertcan evli mi? eşi kim?

Başarılı isim Dof Robotik A.Ş. nin kurucusu, sahibi iş adamı, girişimci Mustafa Mertcan ile evlidir. Bu evliliğinden iki kızı, bir de oğlu vardır.

Sosyal medya hesapları, takipçileri;

Masterchef Türkiye isimli yarışma programına katılmadan önce resmi instagram hesabında takipçi sayısının 21 bin civarında olduğu belirtilmektedir. Yarışmanın ardından ise günümüzde takipçi sayısı 278bin gibi rakama ulaşmıştır. Youtube video kanalında ise günümüz itibariyle 17 B civarında abonesi bulunmakta, halen aktif olarak tarif videoları paylaşmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz