Günay Kodaz

Günay Kodaz Türk Milliyetçisi, Kodaz ailesinin onurlu ve dürüst ferdi. İYİ Parti Genel Merkez K.K. ve GİK Y. Üyesi. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Günay Kodaz Kimdir?

Günay Kodaz Avukat, Öğretmen, Hemşire, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve GİK Y. Üyesi. İYİ Parti kurucu üyelerinden olan Av. KODAZ, İğde İlköğretim ve İğde Ortaokulu’nda eğitim görmüştür. Ardından Çorum Sağlık Meslek Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden başarı ile mezun olmuştur.

Günay Kodaz Nereli?

Günay Kodaz aslen Kahramanmaraş İli Elbistan İlçesi’ne bağlı İğde Kasabası nüfusuna kayıtlıdır. İğde Kasabası’nda dünyaya gelmiştir.

Eğitim hayatının ardından, Milli Eğitim Bakanlığı’nda Uzman Tarih Öğretmeni olarak görev yapmıştır. Daha sonra dil eğitimi için İngiltere’ye giden KODAZ, The English Language Centre Eastbourne’de İngilizce eğitimi almıştır. Tüm bunların yanı sıra Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü de başarı ile tamamlamıştır.
gunay kodaz3 jpg
Doğum tarihi 25 Mayıs, burcu ise ikizler’dir. Ancak doğum yılı, kaç yaşında olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

İyi Parti’nin yeni liderimi olacak? sorusuda merak edilmektedir. İyi Parti kurultayında Meral Akşener‘e karşı aday olacağı yönünde haberler ile gündeme gelmiştir. Ardından şu açıklamalar da bulunmuştur.

“Partinin kurumsallığa ulaşamadığını, gittikçe yapının bozulduğunu fark ettim. Partinin ideallerine örtüşmeyen bir kararlar süreciyle karşı karşıyayız. Biat edeceksek AKP’de MHP’de siyaset yapabilirdik. Yola çıktığımızda her şeyi bize soran bir Akşener, 8 yıl sonra geldiğimiz noktada hiçbir şekilde bizimle muhatap olmayan bir Akşener’e dönüştü. Akşener bize kapılarını kapattı. Bana görev verilirse layığıyla yaparım. O kürsüye çıktığımda kazanmak için çıkarım.”

Resmi twitter hesabı @Gunay_Kodaz ‘dır.
gunay kodaz1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz