Gülasal Yıldız

0

Gülasal Yıldız (Ressam Anne) hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Gülasal Yıldız Kimdir?

Gülasal Yıldız resim öğretmeni, ressam, sanatçı ve eğitimci.

Ressam Anne ismi ile tanınan Gülasal Yıldız 1983 yılında dünyaya geldi. Orta Asya Türkü olan Ressam aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.

2014 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim İş Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Çocuklara yönelik Pedogojik formasyon eğitimini tamamlayıp okullarda da eğitimler verdi. Aynı sene evlenip 2 çocuk sahibi olan Anne, birçok atölyede eğitimler verdi ve resim sergileri açtı pandemi başladığında evinden Online resim dersleri vermeye başladı.

Daha sonra kendi adını markalaştırıp İstanbul ilinde bulunan Çekmeköy ilçesinde resim kursu açmayı başardı. Bu resim atölyelerini büyüten Gülasal Yıldız kurduğu bu resim kursunda aynı zamanda çocuklar ve yetişkinler için de Kadıköy, Üsküdar, Şile, Ümraniye, Beykoz ve Sancaktepe bölgelerine de atölyede hobi kursları açtı.

Yetenek sınavı için eğitim almak isteyen kişilere de online ya da yüz yüze olmak kaydı ile istedikleri resim bölümünde kişiye özel dersler vermeye başladı. Son yıllarda eğitim alanını genişleten Gülasal Yıldız, özel eğitim gereksinimi bulunan down sendromu olan ve disleksi rahatsızlığı bulunan çocuklar için de ayrıyeten resim kursları vermektedir.

Gülasal Yıldız, resim atölyeleri dışında online resim kurslarına devam etmektedir, dünyanın her yerinde bulunan resim sever insanlar için uzaktan eğitim resim dersleri de vermeye başladı. Geçen zamanla birlikte Türkiye’nin her ilinde resim atölyeleri açan Gülasal Yıldız zamanla tüm dünyaya açıldı, dünyanın belli başlı bölgelerinde 50’den fazla resim sergisi açmayı başardı.

Uzun yıllardan beri resim atölyelerinde öğretmenlik yapan ve kendine özgü resim eğitim teknikleri geliştiren Gülasal Yıldız bu kurslarda çocuklar ve yetişkinler için resim dersi vermektedir.

7 den 70 e her yaş grubuna dersler vermektedir. Resmi instagram hesabı @ressam.anne ‘dir.

Ayrıca https://www.ressamanne.com web sitesini ziyaret edebilir, eğitim hakkında daha fazla detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz