Ziynet Sali

0

Ziynet Sali Türk Müzik dünyasının en başarılı isimlerindendir. Hayranları uzun yıllardır büyük bir keyif ile takip ettiği sanatçı hakkında bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? en fazla merak edilen konulardır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ziynet Sali Kimdir?

Ziynet Sali şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı. 1975 yılının Nisan ayında dünyaya gelmiştir. 1994 yılında üniversite eğitimi için İstanbul’a gitmiş ve İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından bir çok mekanda sahne alan Sali, daha sonra Dost Müzik’te çalışmalar gerçekleştirmiştir. Başarılı sanatçı, Türkçe şarkıların yanı sıra Yunanca şarkılarıda seslendirmektedir.

Konservatuvarı bitirdikten sonra müzik öğretmeni olmuş ancak atanamamıştır. Bunun üzerine İstanbul’da bir ofiste işe girmiş ve Zorba’da sahne almaya başlamıştır. Güzel sanatçı müzik severler tarafından sık sık dünyaca ünlü sanatçı Jennifer Lopez’e benzetilmektedir. Bu konu hakkında ben güzel bir kadınım, neden birisine benzemek için çabalayayım açıklamasında bulunmuştur. Ayrıca Jennifer Lopez‘e değil babasına benzediğini dile getirmiştir.

Ziynet Sali Nereli?

Ziynet Sali aslen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Girne doğumludur. Doğduktan sonra ailesi ile İngiltere Londra’ya yerleşmiş ve 6 yaşına kadar İngiltere’de yaşamıştır. Ardından yaşamını Kıbrıs’ta sürdürmüştür. 16 yaşında tekrar İngiltere’ye gitmiş, turizm okuyup dünyayı gezmek istemiştir. Halası orada kalma konusunda sorumluluğu kabul etmeyince tekrar Kıbrıs’a dönmüştür.

Ziynet Sali Boyu, Kaç Yaşında?

Ziynet Sali 49 yaşında ve 1.65 boyundadır. Doğum tarihi 29 Nisan 1975, burcu ise boğa.

@ziynetsali olarak kullandığı resmi instagram hesabında günümüz itibariyle 2,2milyon civarında takipçisi bulunuyor. Twitter hesabında ise bu sayı 1,2 Mn.

Estetiği var mı?

Sık sık cilt bakımı yaptırmaktadır. Estetik olarak ise sadece botoks. Onun dışında rutin şeyleri sevmemekte, gözaltı ve boyun kremi gibi vb. kullanmamaktadır.

Ziynet Sali Evli mi? Eşi Kim?

2018 yılında Harbiye Açıkhava konseri sebebi ile ekibi değişmiştir. Sahneye ise gitarist olarak Erkan Erzurumlu çıkmıştır. Daha sonra sohbet vs. derken devamının geldiğini belirtmiştir. 2019 senesinde ise Erkan Erzurumlu ile nikah masasına oturmuştur. Eşi de kendisi gibi aslen Kıbrıs’lıdır.

İlk albümü Ba-Ba ile müzik piyasasına giriş yapmıştır. Daha sonra Amman Kuzum, Mor Yıllar, Herkes Evine, Rüya, Bizde Böyle, Bize Yeter, Sonsuz Ol, Gelemiyorum Yanına, Bugün Adım Leyla, No 6 ve Çikolata isimli albümleri ile müzik kariyerini sürdürmüştür. 2021 yılında ise pandemi döneminde Yaşam Çiçeği isimli albümü müzik severler ile buluşturmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz