Özkan Sağın

0

Özkan Sağın sinemacı, tiyatrocu, tiktoker, içerik üretici ve oyuncu olarak kariyerini sürdürmektedir. Özellikle sosyal medya dünyasında ciddi bir hayran kitlesine sahiptir. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Özkan Sağın Kimdir? Nereli?

Doğma büyüme İzmir’li olan başarılı isim 1998 yılının Mayıs ayında dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokul eğitimini Mimar Sinan Okulu’nda, Lise eğitimini ise İzmir Bornova ilçesinde bulunan Çimentaş Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Yine İzmir’de Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Film Tasarım Bölümü’nde eğitim almıştır. Okulda yönetim ve senaryo alanlarında kendisini geliştirmiş ve ayrıca tiyatro eğitimi almıştır. Uzun süredir ise sosyal medya dünyasında içerik üreticisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İçeriklerin yazım, çekim, kurgu ve oyunculuk kısımları dahil hepsi Özkan Sağın ‘a aittir.

Özkan Sağın Boyu, Kaç Yaşında?

Özkan Sağın 26 yaşında ve 1.68 boyundadır. Doğum tarihi 6 Mayıs 1998, burcu ise boğa.

Kaleme aldığı kısa metraj senaryoları ile kısa sürede ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmış bir isimdir.

Sosyal medya kariyerine oyunculuk ve şarkıcılığı da eklemiştir. Sesi ile de tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Özkan Sağın, içerikleri ve esprili kişiliği ile tanınmaktadır.

En son TRT 1 ekranlarında yayınlanan Seksenler isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olduğu açıklanmıştır. Dizi de öğrenci olarak yer almıştır. Dizide Begüm Öner, Ayşe Tolga, Özlem Türkad, Tolunay Donat ve Necmi Yapıcı gibi bir çok ünlü isim rol almıştır. Ayrıca Kolej Rüyası adlı dizide de rol almıştır.

Üniversite eğitiminin ilk senesinde sosyal medya ile ilgilenmeye başlamıştır. Bu platformda içerik üretmekten ve insanlara içeriklerini sunmaktan büyük keyif almaktadır. Lise yıllarında ise ani bir karar alarak sinema alanında okumaya karar vermiş ve okuduğu alanı değiştirerek Film Tasarım Bölümü’nü seçmiştir. Oyunculuk eğitimine de devam eden Özkan Sağın, hayatı boyunca oyunculuk yapmaya devam etmek istediğini dile getirmiştir.

Özkan Sağın Hakkında Gerçekler:

1 – Hafıza teknikleri ile İngilizce öğretim sitesi Animonik.com ile yaptığı video çalışması Tiktok ve İnstagram hesaplarında paylaşılmıştır. Kısa süre içinde büyük bir ilgi görmüş ve bir çok kişi siteye üye olarak eğitim almaya başlamıştır.

2 – Arı Yayınları ile uzun süreli çalışmalar yapmış, kısa süre içinde büyük bir öğrenci kitlesine ulaşılmasında katkı sağlamıştır.

3 – Azar ile bizzat uygulamayı kullanırken yaptığı video çalışması sosyal medyada milyonlarca kişi tarafından izlenmiş. Sosyal medya da bir çok videoda ve birçok mobil oyunda gösterilen bu çalışma firmaya büyük bir katkı sağlamıştır.

4 – Bir tanışma uygulaması olan Badoo ile fotoğraf çalışması yapmıştır. Özkan Sağın uygulamanın açık olduğu telefon ekranını göstererek çekilmiş olduğu fotoğrafın altına eğlenceli bir yazı yazarak kullanıcıların dikkatini çekmiştir.

5 – Canlı yayın uygulaması olan Bigo Live ile 1 ay süren bir hikaye çalışması yapmış ve uygulama içinde 12 saat canlı yayın yapmıştır. Yaptığı yayınlar ile bir çok takipçisi uygulamaya giderek Bigo Live kullanıcısı olmuştur.

6 – Cheetos ile yaptığı fotoğraf çalışması eğlenceli ve etkili bir çalışma olmuştur.

7 – Deep Play Music ile yaptığı hikaye çalışması ile bir çok kişi siteye kaydırmalı linkler ile giderek indirim kodunu kullanmış ve airpodslardan satın almıştır. Ardarda üç hikaye paylaşılmış ve bu hikayeler ile kullanıcılara ürün tanıtılmıştır.

8 – İzmir ‘de faaliyetleri süren Dilciyiz.com ile video ve hikaye çalışmaları yapmıştır.

9 – Yine İzmir’de Elçin Tün Eğitim Kurumları ile video çalışması yapmış, kurumun prestij ve tanıtımına katkıda bulunmuştur.

10 – Evim Martı Koleji ile video ve hikaye çalışması yürütmüştür.

Bilgilerin devam için kaynak olarak belirtilen resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Özkan Sağın günümüz itibariyle instagram hesabını @ozkansagin olarak kullanıyor. Takipçi sayısı ise 1milyon civarındadır. Youtube video kanalında ki abone sayısı ise 263 B.

Kaynak: https://ozkansagin.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz