Tayfun Duygulu

0

Tayfun Duygulu Türk pop müzik dünyasına geçmiş yıllarda fırtına gibi girmiş, son dönemlerde ise sessiz bir hayatı terci etmiştir. Yine son dönemde tekrar hayatı ve yaşantısı ile sık sık gündeme gelen ünlü sanatçı hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tayfun Duygulu Kimdir?

Tayfun Duygulu şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı. Aslen İstanbul doğumlu olan başarılı sanatçının, babası Erol Duygulu, dedesi ise Zeki Duygulu’dur.

Tayfun Duygulu Kaç Yaşında?

Tayfun Duygulu 55 yaşındadır. Doğum tarihi 8 Nisan 1969, burcu ise koç.

Henüz 19 yaşında iken 1988 senesinde, dönemin kült gruplarından olan Yeni Türkü müzik grubunda saksafon ve klarnet çalmaya başlamış, müzisyen olarak sahne almaya başlamıştır.

Daha sonra 3 yılın ardından 1991 yılında pop müzik dünyasına Hadi Yine İyisin ile giriş yapmış, deyimi yerindeyse bu şarkı ile yer yerinden oynamıştır. Hadi yine iyisin isimli şarkı 90’lı yılların öncü şarkıları arasında yerini almış ve büyük bir çıkış yakalamış, tüm listelerde hit şarkı olarak en üstlerde kendine yer bulmuştur. Şarkının klip yönetmenliğini ise merhum sanatçı Barış Manço yapmıştır.

Müzisyen ve solist kimliğinin yanı sıra besteci olarak Türk müzik dünyasında bir çok başarı beste sunmuştur. Bunların en başında ise merhum sanatçı Kerim Tekin’in seslendirmiş olduğu Kar Beyazdır Ölüm isimli şarkı yer almaktadır. Başarılı sanatçı söz ve besteleri ile ulusal ve uluslararası birçok yarışmada ödüller almıştır.

Tayfun Duygulu, konservatuvar yıllarında viyolonsel ve piyano, üniversitede ise klarnet eğitimi almıştır. Yeni Türkü Grubunda çalmaya başladığı Saksafon ve klarnet’in yanı sıra, gitar, piyano, yan flüt, viyolonsel ve keman da çalabilme yeteneğine sahiptir.

Tayfun Duygulu Evlilik Hayatı:

1996 yılında merhum sanatçı Kayahan’ın kızı Beste Açar ile evlenmiş ancak evliliği 1 yıl sürmüş ve 1997 senesinde ayrılmıştır. Ardından 2006 yılında eski model Tuğçe Hanım ile evlenmiş ancak bu evliliği de 2018 yılında son bulmuştur. Tuğçe Duygulu ile evliliğinden iki oğlu vardır. Çocuklarının isimleri Milas ve Cansın’dır.

24 Kasım 2020 tarihinde tekrar evlenmiştir. Eşinin mimar olduğunu ve 10 ay önce İzmir’de tanıştıklarını söyleyen ünlü sanatçı, eşine Bella diye hitap ettiğini dile getirmiştir. Eşinin ismi ise Isabellâ Duyguluer’dir.
Tayfun Duygulu bella duygulu
Tayfun Duygulu 1
Resmi instagram hesabını @tayfunofficial_/ kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Takipçileri için instagram hesabını aktif olarak kullanmakta, sık sık paylaşımlar yapmaktadır.

Albümleri

Seslendirdiği şarkılar, besteleri ve albümleri ile dönemin en başarılı sanatçıları arasında yer alan Tayfun Duygulu‘nun müzik dünyasına sunduğu albüm çalışmaları ise şu şekildedir.

Tayfun’93 (Ocak 1993)
Tayfun’94 (Ocak 1994)
Deli Kız (24 Mart 1995)
10 Da 12 (9 Mayıs 2000)
Gül Karası (2005)
İstanbul (2010)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz